Kategori
Uncategorized

Nuk mund të ketë mbështetje të SHBA nëse Shqipërinë dhe Kosovën i drejton George Soros!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avokati i njohur Altin Goxhaj permes nje postimi ne facebook shkruan, se levizja AntiSoros eshte kundër fushatës së propagandës sorosiane së fake news-eve antiamerikane.

Postimi i plotë:

Reagim i Levizja AntiSoros kundër fushatës së propagandës sorosiane së fake news-eve antiamerikane!

Të njëjtët njerëz dhe media (mercenarë të Soros) që heshtën për rolin e zbuluar deri në detaj të Alex Soros në Skenarin për humbjen e territoreve më me vlerë të Kosovës në dobi të Serbisë kanë mbushur brenda 24 orësh opinionin publik në Shqipëri dhe Kosovë me fakenews-e sikur SHBA janë dakort me skenarin e Soros që po zbatohet nga 2 maskarenjtë e Soros Rama dhe Thaçi. Po kërkojnë me çdo kusht për të shpëtuar b.. nga Cunami Trump krijimin e një fryme antiamerikane!

Për këtë po përdorin deklaratën e një këshilltari të Shtëpisë së Bardhë i cili ka qenë një ndër zërat më të ashpër dhe të rrallë amerikanë kundër pavarësisë së Kosovës në 2008!

Ai ka thënë dje në një seminar në Kiev të konfirmuar për Radion Europa e Lirë se ai MENDON se SHBA nuk do të ndërhyjnë nëse Kosova dhe Serbia janë dakort të shkëmbejnë territore!

Ndërkohë pas kësaj fake news pa fund nuk pushojnë sikur DASH dhe Shtëpia e Bardhë e ka konfirmuar! Ky është një mashtrim i ndyrë pasi nuk ekziston absolutisht asnjë deklaratë e tillë mbështetëse apo e konfirmuar por marrin opinionin e një profesori universiteti Daniel Serwer që punon në një OJF dhe e shesin sikur është reagim i Qeverisë Amerikane!

Po kush është John Bolton që ka thënë në një seminar në Kiev që SHBA s’kanë pse ndërhyjnë nëse shqiptarët dhe serbët e duan këtë gjë? Ai siç del në këtë link https://www.rt.com/…/john-bolton-kosovos-independence-a-da…/ ka mendimin e tij prej 10 vjetësh në mos më shumë se Kosova as që duhet të jetë e pavarur por duhet të jetë e gjitha nën Serbi dhe jo vetëm disa copa!

Por kjo propagandë fake newsesh arriti kulmin tek deklarata e ushtarit të Soros në Kosovë Enver Robelli (i cili nuk e tha asnjë llaf për rolin e Alex Soros) se Shqiptarët duhet të largohen nga Washingtoni dhe ti afrohen Berlinit: “Kosova duhet të zgjedhë: me Boltonin apo me Merkelin?” duke e bërë fakt të kryer fake news-in sikur ky është qëndrim i SHBA dhe jo mendimi i një këshilltari që se ka dashur kurrë Kosovën të pabarur! (http://www.gazetatema.net/…/mes-njeriut-te-trump-qe-i-sheh…/ )

Ndërkohë Mero Baze hapur e thotë: “Nëse plani avancon, Trumpi do të hyjë në histori si Presidenti që varrosi ëndrrën shqiptare në Ballkan, duke e coptuar atë dhe duke hedhur poshtë investimin amerikan dhe europian për lirinë e saj.” Ndërkohë po ky Mero Baze heshti deir dje dhe sot me komandë filloi hapur propagandën kundër SHBA (http://www.gazetatema.net/…/trump-istet-ne-politiken-shqip…/ )!

Po ashtu edhe Shpend A. Ahmeti një bursist i Soros i cili e pranoi kur e pyeti një gazetar se kishte fol me Alex Soros për marëveshjen me Serbinë dje filloi propagandën antiamerikane sikur SHBA kanë ndrruar qëndrim ndaj Kosovës!

E kuptoni pra se çfar po ndodh? Jemi në ditët më të zeza ose në ditët e para të shpërthimit kundër këtyre maskarenjve që duan të shkërdhejnë Shqipërinë dhe Kosovën bashkë por këtë se bëjnë dot pa shkatërruar dhe prishur marëdhëniet me SHBA!

Dhe mbrapa këtyre maskarenjve siç ju kemi thënë është Mafia Soros e cila i ka mbyll pazaret me të gjithë kundërshtarët e SHBA për të eleminuar influencën amerikane në Ballkan: Rusinë, Kinën, Turqinë, madje dhe Gjermaninë dhe kuptohet pala përfituese ësht Serbia!

Të mendosh se SHBA do të lejojnë që Trepçia (vlera e saj në 2050 është 100 fish më e madhe se sot) dhe maja e Kopaonikut (https://www.syri.net/…/synimi-serb-kerkon-t-i-marre-kosove…/ ) që kontrollon ushtarakisht gjithë Ballkanin do ti lehen Rusisë apo Kinës kjo është tallja më e madhe me gjeopolitikën por propaganda antiamerikane pikërisht te injoranca e një pjese të opinionit publik e ka suksesin!!!

Levizja AntiSoros fundjavën që vjen do të jetë në Kosovë për të prezantuar propozimin e saj se si shpëton Kosova nga Axhenda Soros dhe shteteve që qëndrojnë pas Soros për copëtimin e Kosovës dhe humbjen e luftës së fituar të Kosovës në 1999:

Inicimi në Kuvendin e Kosovës i shkarkimit të Thaçit dhe njëkohësisht dëbimi i Soros nga Kosova si veprimi që do të sjellë interesin dhe mbështetjen ndërkombëtare sdms amerikane për ndalimin e Axhendës AntiShqiptare të Soros!!! Mos harroni! Nuk mund të ketë mbështetje të SHBA nëse Shqipërinë dhe Kosovën i drejton George Soros!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s