Kategori
Uncategorized

Ambasadë Amerikane kundër SHBA në Tiranë … ndaj gjeloset Rama..

Nga Basir Çollaku /

Ish-ambasadori Donald Lu dhe të vetët në Ambasaden Amerikane në Tiranë, dhe drejtuesja aktuale e Ambasades Lejla, me axhendë anti-Trump.

Kunder Presidentit të USA dhe na dalin si ushtarë të Xhorxh Soros.

Ndaj gjeloset Rama si kapadai ndonese është gjitheakuzuar për baterdi trafiqesh dhe antiligjore.

Donald Lu

Muniz

Lejla

Etj..

Të gjithë gojëmbyllur ndaj drogës dhe banditeve që kanë pushtuar Shqiperinë. Fundja ata nuk qeverisin teorikisht por praktikisht. Katër vite mijera ton drogë asnjë fjalë. Bandat vrasese vunë dorë ne zgjedhje asnjë fjalë. Aq sa befasisht pandehje se ishim para viteve 90 ku skishim Ambasadë amerikane.

Por jo. Për ti krehur bishtin Rames dhe qeverisë socialiste Don Lu, siç e therriste Rama (don është thirrje e dyshimtë në shqip) ishte gjithmonë gati. Në Shqipëri thenia e urtë heshtja është flori është gjithnjë profetike.

A mund të pyesim nëse Edi Rama, si kryebeniamin i Sorros, ka korroptuar ambasadorin Lu dhe stafin e tij dhe pasardhesen??!

Sepse pagesat e Ramës për ndërkombetar në miliona euro nuk janë më habi??!

Administrata Trump nuk ka kohe te merret me Tiranen si vend i vogël, por gjeopolitikisht është një rrugë e shumërrahur.

Ata të Ambasadës dhe Hoyt Yee para tij kishin programin Rama në kokë dhe sorrosi, qeveria dhe krimi në Shqipëri u bënë aksionere bashkë. Të gjithë kundër shqiptareve dhe opozites. Shtypi amerikan ka shkruar gjatë dhe Shpesh. Ambasadorja e re e pritëshme Kethleen Kavalec një diplomate karriere pritet me shumë interes she shpresë.

Largqoftë nëse axhenda “soros” në Ambasaden amerikane në Tiranë vazhdon.  Për USA mbase nuk është problem. Por për ne po. Sepse kjo do të thotë të kemi kryeministra Emiljano Shullazin, Dritan Dajtin, Lul Berishen, apo Bajret e ngjarjeve të Shkodrës. Ky kontribut anti-Trump dhe pro-Soros i Ambasadës amerikane në Tiranë fatkeqesisht sjell dhe një mekje të proamerikanizmit në Shqipëri.

Këta perfaqësues diplomatë që punojnë kunder Presidentit te tyre çfare do na shpresojnë ne..?!

Sepse Ambasada amerikane ka punuar kundër SHBA. Ky problem amerikane në Tiranë korigjohet në Uashington, nëse jo ramokracia është duktatura e re nën të cilën do të jetojmë.

Deri sa të kujtohemi ne qytetarët shqiptarë, se shkrepesja është mjet ideal demokratik për tu përdorur…

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s