Kategori
Uncategorized

Ustallarët nisin pazaret.

 Bosët e hashashit, filluan leksionet apo pazarin, që ka të bëjnë me ndershmërinë dhe dobishmërinë e votës.

Në fushatë gënjeshtra në premtime është e madhe.

Moral tjetër nuk ka dhe nuk mund të ketë  nga ata që e tejmbushën Shqipërinë me krim, trafik, dhe hashash.

Dhe ky moral në këto zgjedhje vjen nga po ky pushtet që keq qeverisi në plot katër vite.

 

“Bëj cfarë them unë, por mos bëj sic bëj unë”.

Këto  po ju thotë ish-ministri i hashashit, qytetarëve në Kasharit:

“Në qoftë se në të kaluarën dini që keni komshinj apo të afërm që kanë bërë pazar me votën për cfardo arsye, shpjegojani që pazari në datën 25 është një pazar më shumë për 4 vitet e ardhshme.                                                       Kjo është e gjitha në kurrizin tuaj dhe familjeve tuaja.                                               Kështu që bindini të gjithë ata që njihni, që nuk ka pazar në datën 25. Në qoftë se ju ka lodhur jeta, hallet, politika e madhe në 25 vite, sepse është shpërndarë vota, është bërë pazar vota, ka vetëm një alternativë dhe kjo është Partia Socialiste e Shqipërisë. Ne duam që pas 25 qershorit të qeverisim bashkë me qytetarët, të marrim më shumë se 71 deputetë”.

Gjithshka mbas katër vitesh në qeveri, mbas katër vitesh dështimesh dhe mashtrimesh, mbas katër vitesh ku Shqipëria po etiketohet si delja e zezë, jo më në Ballkan, as në Evropë, por më gjerë, gjithshka mbas katër vitesh ku shqiptarët kanë marrë rrugët dhe azilet e Evropës, për ti shpëtuar krimit, urisë, dhe pa barazisë.

Bilanci i rilindjes merr formën e autokritikës dhe nga ish gënjeshtrat e 2013  premtimet e “rilindjes” shkojnë deri te luga e floririt.
—-“Ne e dimë që kjo zonë ka nevojë për ujë.

—–Ne e dimë që këtu familjet vuajnë për ujë.

—–Ne e dimë shumë mirë që këtu ka nevojë për legalizime akoma më shumë.

——Këtu ka nevojë për t’i dhënë njëherë e mirë zgjidhje çështjes së pronave.

—–Këtu ka nevojë për të punuar për t’i dhënë dinjitet jetës së secilit prej jush dhe çdo familjeje që banon këtu.  Por një gjë duhet ta dini të gjithë bashkë për t’i dhënë fund halleve që iu kanë shoqëruar në 25 vite dhe për të pasur më në fund Kasharin që duam, Tiranën që duam dhe Shqipërinë që duam”– deklaroi ish ministri që do mbahet mend për implikimin e forcave të rendit në hashashizimin e vendit.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s