Kategori
Uncategorized

Në kërkim të mrekullisë tek Kisha e Laçit.

Katolikë, myslimanë dhe ortodoksë mblidhen bashkë ndoshta në vendin më të shenjtë në Shqipëri.

Disa prej tyre vendosin të ecin këmbëzbathur në rrugën e gurtë, të tjerë ngjiten me makina në një trafik të jashtëzakonshëm.

Thuhet se duhet të mbledhësh pesë gurë të bardhë gjatë rrugës dhe sipas traditës, të pëshpërisësh tek secili përpara se t’i vendosësh sërish në tokë.

Kisha1Kisha2Kisha3Kisha4Kisha5Kisha6Kisha7

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s