Kategori
Uncategorized

Z Kerry, mos harroni shqiperine.

Z Kerry:

Po harroni shqiperine.

Keq qeverisja dhe humbja e shpreses, papunesia, krimi, korrupsioni, po ben qe populli i uritur te marre rruget e Europes per nje cope buke. Mafia me emrin Rilindje ka marre peng dhe po drejton shtetin. Parlamenti shqiptar eshte i mbushur me kriminele, drogaxhij dhe ish bashkpuntore te sigurimit te shtetit. Kjo eshte shqiperia e fillim vitit 2015 e drejtuar nga Rilindja, nje pasardhese e denje e ish diktatures dhe partise se punes.

Qytetaret shqiptare  perballen sot me sfiden e mbijeteses.

Rritja e nivelit te papunesise ka zhytur shqiptaret ne borxhe per buken e femijeve dhe çfare  eshte me e keqe, nuk kane asnje shprese se situata do te jete me mire ne muajt qe vijne.

Shkaku i varferise sone.

Eshte pabesia, poshterimi dhe premtimet e pambajtura te 23 qershorit, qe jane taksat e larta, çmimet e larta, diskriminimi, moszbatimi i ligjit njesoj per te gjithe.

Eshte papunesia e ngritur në themel te nje regjimi qe pasi na mori buken e gojes, kerkon te na bleje dinjitetin me nje thes  miell, njesoj si per  te djathte e te majte,

Te larguar padrejtesisht nga puna qytetare qe po vetevriten, mijera familje ne lufte per mbijetese per buken e gojes,  mijera te larguar nga eksodet,  mijera te tjere me lista borxhesh.

Çmime qe vetem ngrihen, korrupsion kudo, asnje plan ne horizont qe te linde shprese per ndryshim.

Kjo qeveri e destinuar per ta poshteruar ne maksimum qytetarin.  Madje paturpesisht shprehen se qytetaret e ketij vendi nuk po largohen nga Shqiperia drejt Perëndimit nga varferia dhe per nje kothere buke, por per nje jete me te mire, per eksperienca te reja.

Kjo kaste oligarke nuk njeh pendim per kete gjendje qe ka krijuar, por  po angazhohen per te rimashtruar kete popull me 2000 leksha dhe thase mielli.

Propaganda e rilindjes  po projekton me kujdes mashtrimet  e radhes qe do t’i serviren votuesve.

Keta bandite ne pushtet nuk kane te ndalur po nuk i ndali ky popull.

Hakmarrje  e tyre eshte patologjike dhe  e trasheguar nga gjeni oligarkik diktatorial qe mbajne ne vena.

Fantazma e zeze e tyre po u sillet rrotull shqiptarve duke ushtruar pambarimisht presion, premtime, lajka.

Rilindjen e ka zene frika.

Ajo po denoncohen nga çdo qytetar  qe sot ndihet i dhunuar, i gjunjezuar, i poshteruar nga padrejtesia qeveritare, nga mjerimi dhe humbja e shpreses per te ardhmen. Ne anen tjeter  qytetaret jane zgjuar dhe po derdhen shesheve duke e paralajmëruar kasten kriminale qe drejton vendin per fundin e hidhur qe po e pret.

Po  ne heshtje eshte lidhur nje aleance e madhe historike nga qytetaret shqiptare te majte e te djathte, qe syte e dhjamur te kesaj qeverie nuk mund ta shikojne.

Për here te pare kombi ka uri per te votuar sepse po kerkon nje ore e me pare ta rrezoje “Rilindjen”  bashke me te edhe Edi Ramen.

Kete radhe   votat, do t’i mbrojne vete qytetaret!!

Z Kerry, mos harroni shqiperine.

foto e Urim Gjata
foto e Urim Gjata

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s