Kategori
Uncategorized

Rrugëtimi i jonë nuk mbaron këtu !

Te dashur miq, te nderuar bashkeqytetaret e mi qe besuat dhe votuat per mua ne 14 maj.
Ju falenderoj me perulesi qe votuat per ndryshimin, per shpresen.

Ndihem i keqardhur per ata qe u blene dhe nuk votuan per ndryshimin, u genjyen lehte nga hijet e nates dhe rane pre e presionit nga administrata shteterore dhe nga te korruptuarit.

Njekohesisht ndihem i keqardhur dhe per ata mbi 10.000 votues te opozites qe nuk moren pjese ne votime per ndryshimin, dhe rane pre e presioneve nga administrata per mosmarrje pjese ne votime dhe per te mos bere te mundur kete ndryshim te shumekerkuar nga vete qytetaret.


Dhe pse puna e bashkise vlente per te deshiruar, nje bashki qe ska qene asnjehere ne sherbimin tuaj gje qe e keni shprehur ne te gjitha takimet qe kemi pasur sebashku.

Per te miren e qytetit, per te miren e brezit te ardhshem, per mos humbjen e shpreses duhet te mos mashtrohemi dhe genjehemi me pagesa apo trysni te momentit, por te mendojme per vitet e metejshme se vota ka me shume vlere per dinjitetin tuaj, tonin, sesa joshja e momentit.

Me vjen keq qe kjo nuk u realizua per shkaqet e siperpermendura, por rrugetimi jone nuk mbaron ketu.

Duhet te mbeshtetemi dhe te besojme tek njeri tjetri per te arritur lirine e munguar.

Miqesisht, Zini Tollozhina!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s