Kategori
Uncategorized

Përpjekja e fundit e Sudes në shërbim të mafies në pushtet.

Avokate Adriana Kalaja /

Kam informacione dhe dyshime të arsyeshme që fryma e dhunës dhe arrestimi i z. Fred Bejleri ka emrin e Sudes së Rrugës Elbasanit, alias Yuri Kim.

Para ikjes, Sudja po i bën shërbimin e fundit Edvin Kristaq Ranës.

Si ka mundësi që arrestimi i z. Bejleri bëhet 2 ditë pas deklaratës së Merimangës së Zezë?

Si ka mundēsi që policia e krimit vepron në kohë rekord për arrestimin e një kandidati nga opozita, kur janë me qindra raste denoncuese për pushtetin mafioz sesi po vjedh dhe manipulon votat?

Dhe halli nuk është te z. Bejleri, por i pronave të Bregdetit të Jugur që ka që në 2013 që po i grabisin dhe, që vetëm për këtë fakt jsnë ndryshuar 26 drejtorë në Kadastrën e Vlorës.

Se më shumë se në 2021, kjo mafioze do dalë më 15 maj e do legjitimojë “fitoren” mbi “Non Gratën.

Në këtë kuptim, z. Dendias dubet t’a çojë në ambadadën e SHBA -së notën e protestës.

Mjafton të shikoni ndryshimin drastik në këto 3 vite të pamjes së Sudes, kupton se ajo i ka shërbyer me besnikëri mafies në pushtet.

Por Sudja, mund të ndryshojē pamjen e saj, nga dhëmbët me vlerë 20 mijë Euro si sponsorizim i Sude Spiropalit, por jo rezultatin.

Për rezultanin kanë vendosur qytetarët shqiptarë dge patriotët e këtij vendi.

Përpjekjet e dëshpëruara të bandës mafioze, janë thjesht në ngushtimin e diferencës së fitores spektakolare.

Dhe Ju e dini që mua më dalin fjalët.

Upsssss se harrova.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s