Kategori
Uncategorized

E ndersa ne “Jorgot” duhet të ripemi, kjo fushatë do mbahet mend për tallavanë, jo vizjon .

Eduart Tafaj, perfaqsues i emigranteve shqiptarë në bashkinë Volos, dhe drejtues i shoqatës shqiptare Iliria Volos Magnesia, -Greqi

Emigrantëve, bashkëatdhetarëve të mi!
Të nderuar bashkatdhetarë e bashkatdhetare, edhe pak ditë, dhe në vendin tonë hapen kutitë e votimit .

Jemi për të dhënë votën, për qytetarin/en e parë, menaxherin, drejtuesin numër një të komunitetit.

Kjo fushatë do mbahet mend për tallavanë, fjalorin banal, mos pasje vizioni, por vetëm tallje me votuesit.

Ne jemi të pa përfillshëm!


Jemi sepse na mendojnë të kollajshëm dhe që s’na intereson pushteti lokal.

Këtu gabohen, pasi viktima të pushtetit lokal ishim, jemi, edhe do jemi.

Do jemi, pasi deri më sot nuk e kemi vlerësuar.
E vlerësojmë vetëm kur endemi dyerve të bashkive, edhe atëherë jemi “Jorgot”, që duhet të rripemi.

Ne nuk jemi pjesë e pazareve edhe as bëhemi!
Votën nuk e shesim!
Mielli s’na hyn në punë!
Nuk tallemi me votuesin!
Kemi harruar tallavanë!

Emigrantë !

Urime për më të mirët.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s