Kategori
Uncategorized

Rikthimi në ‘Arenë’ i ‘lojtarit të publikut’, tani me një premtim të mbajtur!

Paramendoni një ndeshje boksi ku; njëri boksier futet (detyrohet të futet me zor) në ring me duar të lidhura dhe të ndeshet me një kundërshtar që futet me duar të zgjidhura, është stërvitur gjithë kohën në kushte shumë të mira, dhe veç kësaj ka në favorin e tij edhe arbitrat.

Menduan se e kanë të fituar pasi kishin llogaritur në detaje ndeshjen në të gjithë komponentët e saj përveç një komponenti. 

Më të rëndësishmit ndër komponentët në një ndeshje, publiku/ tifozët, që janë fryma e lojtarit, energjia dhe mbështetja e të cilëve të kthen ndeshjen në favor edhe kur je me duar të lidhura.

15 prill 2023, plot 2 vjet më vonë Berisha rikthehet në stadiumin kombëtar Air Albania me një premtim të mbajtur për ata që i dhanë jetë (politike), “ju do të zgjidhni kryetarët e bashkive”, u pati premtuar atyre kur ishte duarlidhur.

Dhe ashtu bëri, rikthehet në stadium me 61 kandidatë për kryetar bashkie të zgjedhur nga ata vetë. Nga anëtarët dhe simpatizantët e partisë. 

Ky lloj lojtar që di të krijojë sinergji të brendshme politike brenda partisë në kushte të tilla është i destinuar të triumfojë.

Nga Hysni Gurra /

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s