Kategori
Uncategorized

Do votoj kë dua unë, se pronar i votës jam unë, jo McGonigali e Sudja

Ylli Manjani,- ish ministër i drejtësisë /

She, so uncultured, suggests that the winning candidates "own" the party leaders!!!  
That is, they should be elected, according to Sudes, not to serve the city but the mayors.
In other words, the Albanian people are worth nothing to the leaders of the parties. Diplomat Sude suggests this!
And he makes this suggestion on behalf of the united states, that is... But when they say that "we love the Albanian people"?!

Pastaj,cili është sugjerimi i saj dhe i shteteve të saj të bashkuara?!

Të ngelen në garë vetëm kandidatët monistë dhe çerek-çyryk kandidatët e shitur tek monistët e Autorizimit?!

Kjo është garë demokratike që sugjeron zonja Sude?!

Then, what is the suggestion of her and her united states?!

Are only the monist candidates left in the race and the candidates sold to the authorization monists?!

Is this a democratic race that Mrs. Sude is suggesting?!
Wow, wow, wow!!!

Mirë, sa më takon,votoj 100 herë më mirë një nongrata shqiptar sesa të ndjek diarrenë diplomatike të Sudes apo qoftë edhe të shteteve të saj të bashkuara!

Well, as far as I'm concerned, I vote 100 times better for an Albanian nongrata than to follow the diplomatic diarrhea of Sude or even its united states!

I votoj se pse pronari i votës sime jam unë dhe askush tjetër në këtë botë.

I votoj e s’më plas fare se ç’thotë diplomacia Sudes dhe Mcgonigal me shokë

I vote because the owner of my vote is me and no one else in this world.

I vote for them and I don't care at all what Sudes and McGonigal's diplomacy says!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s