Kategori
Uncategorized

Soros spekuloi masivisht mbi € gjatë krizës greke.

Shkruan Martin Henze /

Fondacioni Soros: Intervistë befasuese, joreflektuese e spekulatorit të bursës Soros për Fondacionin Soros, organizata e të cilit spekuloi masivisht mbi € gjatë krizës greke,

mbështetja e € i kushtoi taksapaguesve evropianë miliarda, ekonomi të tëra u gjunjëzuan, spekulimet mbi paundin anglez çuan në papunësi masive, në banjën Thai në krizën e Azisë Lindore dhe tani Fondacionin.

Në fund, edhe ajo merr para nga këto transaksione spekulative, Demokraci, shtet ligjor? .

Ata ishin aktivë në Hungari përpara se të ishte atje Orban, dhe rezultati është i njëjtë në Poloni sot, para se qeveria aktuale të vinte në pushtet.

Dhe në Shqipëri, në 11 vitet e fundit aty u instalua qeveria më e korruptuar ekzekutive, drejtuese, ish-punonjës të fondacionit janë aktivë dhe punonjës të Soros u përfshinë në reformën në drejtësi.

Reforma ka rezultuar në kalimin e gjyqësorit në varësi të legjislativit, një ish-punonjësja e Fondacionit Soros, ish-gruaja e autokratit Rama, tashmë është gruaja e ministrit të Brendshëm.

Ajo është një biznesmene dhe kompania e saj është kontraktuar për të menaxhuar dosjet e drejtësisë shqiptare në një kompani private si pjesë e reformës në drejtësi.

Një portë e mirë për diskutime interesante rreth dosjeve hetimore në tryezën e kuzhinës, apo jo?

Soros Foundation :Astonishing, unreflective interview of the stock market speculator Soros about the Soros Foundation, whose organisation speculated massively on the € during the Greek crisis, the propping up of the € cost the European taxpayer billions, whole economies went to their knees, the speculation on the English pound led to mass unemployment, on the Thai bath to the East Asian crisis and now the Foundation. 

In the end, it too receives money from these speculative transactions, breadcrumbs.

Democracy, rule of law? Amazing. They were active in Hungary before Orban was there, and the result is the same in Poland today, before the current government came to power.

And in Albania, in the last 11 years the most corrupt executive government was installed there, leading, former foundation employees are active and Soros employees were involved in the judicial reform.

The result: since 2018, the supreme courts no longer function, freedom of the press has been massively curtailed, money laundering, trafficking in women and drugs have increased exponentially, the reform has resulted in the judiciary becoming subordinate to the legislature, a high-ranking former Soros Foundation employee, the ex-wife of the autocrat Rama, is now the wife of the Minister of Interior.

She is a businesswoman and her company was contracted to manage the Albanian judicial files in a private company as part of the judicial reform. A good gateway for interesting discussions about investigative files at the kitchen table, isn't it?

The Rama government is now being called a MAFIA government, and Rama is implicated in the current FBI Mc Conigal scandal. The son of Soros is often with Rama in Albania, amazing. What does due foundation have to do with democracy and the rule of law, nothing.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s