Kategori
Uncategorized

Vili Minarolli: Fatkeqësisht, PD nxorri jo një drejtues politik, por një monstër .

Ambasador Vili Minarolli / Ish deputet dhe drejtues i lartë i Partisë Demokratike …

Te dashur miq, ju kerkoj ndjese, por me duhet te dal nga vetja.

Sot u binda se c’monster krijohet kur ne te bashkejetojne ligesia dhe idiotesia njerezore, imoraliteti politik, injoranti, mashtruesi, genjeshtari dhe sherbetori i te keqes.

Ambasador Minarolli:

I kerkoj ndjese ne Parajse te ndjerit Sokol Olldashi kur ne 2009 drejtonte fushaten e PD ne Fier , kur me tha:

Fatkeqesi per PD-në, qe nuk e ka njohur se c’drejtues po krijon.


Nuk mund te shprehem se me vjen keq per ata deputete te zgjedhur nga antaresia e PD apo te vene ne listen privilegjuese nga ish kryetari( qe dikur deklaroi i dorehequr dhe tani nuk rresht ne sherbim te shkaterrimit te forces politike qe i dha nje emer te pamerituar), si dhe te atyre antare te thjeshte qe i shkojne pas ketij sherbetori pa shtylle kurrizore te kundershtarit politik.

Ata jane njelloj si “drejtuesi “ i tyre e vetemeruar, qe ashtu si ai udhehiqen nga interesi i tyre i ngushte, nga deshira per nje kariere politike te dhuruar apo pse jo edhe nga nje mllef dhe inat personal.

Te behesh sot kurriz perkulur per te legjitimuar kete sistem anti kombetar dhe thellesish te korruptuar eshte thjesht imorale dhe poshtersi.

Antaresia e PD dhe lidershipi i saj duhet t’i injoroje si leva mbeshtetese te regjimit dhe te angazhohet ne realizimin e programit te vet politik ne interes te shumices te shqiptareve.
Ju flm per mirekuptimin.

Dear friends, I apologize, but I have to get out of my head.

Today I was convinced that what monster is created when wickedness and human idiocy coexist, political immorality, the ignorant, the deceiver, the liar and the servant of evil.

I apologize in Heaven to the late Sokol Olldashi, when in 2009 he was leading the PD campaign in Fier, when he told me: It’s unfortunate for the PD that it didn’t recognize what leader it was creating.

I cannot express that I am sorry for those MPs elected by the PD membership or put on the privileged list by the former president (who once declared resigned and now does not line up in the service of the destruction of the political force that gave it an undeserved name ), as well as those simple members who go after this spineless servant of the political opponent.

They are the same as their self-appointed “leader”, who, like him, are guided by their narrow interest, by the desire for a gifted political career or why not by a personal grudge and grudge.

Bending your back today to legitimize this anti-national and corrupt system is simply immoral and humiliating.

The DP membership and its leadership should ignore them as the supporting levers of the regime and engage in the realization of its own political program in the interest of the majority of Albanians.
Thank you for your understanding.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s