Kategori
Uncategorized

Drejt portës polare të Evropës për në hapësirë.

Për 50 vitet e fundit, SSC – Qendra Suedeze e Korporatës Hapësinore në Esrange i ka ofruar Evropës aftësi hapësinore – raketa, satelitë ose balona – dhe kërkime të fundit.

Hapësira luan një rol kyç në të ardhmen e Evropës
⭐ Konkurrueshmëria
⭐ Siguria
⭐ Tranzicioni i gjelbër
⭐ Lidhshmëria

Një hap gjigant për evropianët dhe Bashkimin Evropian.

Towards Europe’s polar gateway to space.
Today, President von der Leyen has inaugurated the first spaceport for the launch of satellites on the EU’s mainland during her visit to Kiruna, Sweden.
For the past 50 years, the SSC – Swedish Space Corporation center in Esrange has provided Europe with space capabilities – rockets, satellites or balloons – and cutting-edge research.
Space plays a key role in the future of Europe’s
⭐ Competitiveness
⭐ Security
⭐ Green transition
⭐ Connectivity
By having the ability to launch rocket satellites from European soil, we will achieve more prosperity and independent for the EU.
A giant leap for Europeans and the European Union.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s