Kategori
Uncategorized

Amerika liria, dhe kleptopushteti narkotrafikant .

Amerika liria, dhe kleptopushteti narkotrafikant .

Boll o miq …
Boll o njerës, boll o të pa cipë, boll o dyfytyrsh, qofshi lesh_intelektualë, apo analo_gazetarë

Për para …
U morët, merreni, pergojoni dhe mashtroni nëpër media e blera, të shkruara dhe vizive, me gojët dhe dhëmbët tuaj të krrimbur Amerikën.

A thua …
Ju shkerdhathane jeni dashamirët, të preferuarit, mbrojtesit, përfaqsuesit, dhe z’dhenesit e saj,

A thua …
Ju shkerdhathana, që ka ca kohë, që po na tregoni politikat e Amerikes, dhe kush do marri apo do lerë pushtetin.

A thua ….
Ju shkerdhathana vendosni se kush e do Amerikën dhe kush jo …

A thua …
Ju shkerdhathana si dinur, vendosni se kush jane jevgjitët, kush janë dora e dytë, apo kush janë kundra_amerikanët…

Amerika e Uillsonit, Bushit, Klintonit, na mësoj jo vetëm ta duam lirinë, por si ta fitojmë dhe mbrojmë atë .

Amerika dhe gjithe bota e qytetëruar, ju mëson qytetarëve të saj, se . . .

Kur ske qiri drite per fëmijët e tu në shtëpi, mos shko se është mëkat ta ndezësh atë në Kishë e Xhami.

Kur vet je skllav.

Kur vet je i keqpërdorur, byth_shitur, dhe ske liri, apo ske as mendere ta mbrosh lirinë, në vëndin tënd .

Mos shko shit veten dhe hapesh bythësh nëpër TV, dhe të na tregosh prralla ne diell për demokracinë, pse jo edhe miqësinë me Amerikën.

A thua miqësia qindra vjeçare, iku, vate, dhe ngeli në dorën e ca legenhaneve.

Të atyre qe dikur presidentet e SHBA_së, i vinin si figure ne tabela qitjeje.

Legenhane që shkaperdhehen me këdo të pushtetshëm.

Lëtyra që shesin bythën, sapo ju ofrohen dy aspra ?

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s