Kategori
Uncategorized

Kristersson : Një votë për të moderuarit është një votë për ndryshim

Ulf Kristersson /

Për të gjithë ata që votojnë sot, dua t’u them: Ambicja ime është të jem kryeministër i të gjithë Suedisë.

Duke filluar nga nesër, Suedia mund të ketë një politikë të re për krimin, në mënyrë që fëmijët të luajnë të sigurtë në këndet e lojërave.

Fuqia e re bërthamore, e cila mund të shpëtojë si klimën ashtu edhe portofolin.

Udhëtime të reja në klasë, duke filluar në klasë ose me punën e parë.

Imigracioni i reduktuar, në mënyrë që të përballemi me integrimin.

Taksa të arsyeshme dhe mbështetje të zgjuar, në mënyrë që sipërmarrësit, familjet dhe pensionistët e Suedisë të mund të kalojnë një dimër të vështirë – për të përballuar një verë shpresëdhënëse në anën tjetër.

Një votë për të moderuarit është një votë për ndryshim

Më në fund, dita e madhe e zgjedhjeve ka ardhur! Sot ju keni mundësinë t’u jepni fund tetë viteve të humbura – dhe më jepni mundësinë për ta vendosur Suedinë në një kurs të ri. Shpresoj ta marrësh mesazhin .

Sepse ne të moderuarit e dimë se çfarë kërkohet, dhe kemi mbledhur katër parti që mund ta bëjnë atë.

Të moderuarit janë gjithashtu një parti tubuese – dhe tani Suedia ka nevojë për tubim. Për të gjithë ata që votojnë sot, dua t’u them: ambicia ime është të jem kryeministër i të gjithë Suedisë.

Duke filluar nga nesër, Suedia mund të ketë një politikë të re kriminale, në mënyrë që fëmijët të luajnë të sigurtë në këndet e lojërave. Fuqia e re bërthamore, e cila mund të shpëtojë si klimën ashtu edhe portofolin. Udhëtime të reja në klasë, duke filluar në klasë ose me punën e parë. Imigracioni i reduktuar, në mënyrë që të përballemi me integrimin. Taksa të arsyeshme dhe mbështetje të zgjuar, në mënyrë që sipërmarrësit, familjet dhe pensionistët e Suedisë të mund të kalojnë një dimër të vështirë – për të përballuar një verë shpresëdhënëse në anën tjetër.

Në muajt e fundit kam trokitur në shumë dyer dhe kam folur me qindra njerëz. E di që ka një dëshirë të fortë për diçka të re.

Por kam ndeshur edhe një ndjenjë të re dorëheqjeje se problemet tona me krimin dhe çmimet e larta të energjisë elektrike mund të zgjidhen fare. Dhe kjo është pothuajse ajo që më shqetëson më së shumti – se kaq shumë qytetarë kanë filluar të humbasin besimin në një të ardhme më të ndritshme për vendin tonë.

Personalisht, jam plotësisht i bindur se kjo mund të kthehet. Por jo me qeverinë e lodhur dhe pa ide që kemi tani. Jo me më shumë të njëjtën politikë që na solli këtu.

Koha për ndryshim është tani. Dhe unë dua t’ju kërkoj të votoni, të lini të moderuarit ta udhëheqin atë.

Ne kemi një plan për një fillim fluturues – dhe unë premtoj të jap gjithçka. Që nesër mund të nisë puna për formimin e një qeverie të re borgjeze.

Dhe pastaj, le të rregullojmë Suedinë së bashku!

En röst på Moderaterna är en röst för förändring

Äntligen är den stora valdagen här! Idag har du möjlighet att sätta punkt för åtta förlorade år – och ge mig chansen att sätta Sverige på en ny kurs. Jag hoppas att du tar den. För vi Moderater vet vad som krävs, och vi har samlat fyra partier som kan få det gjort.

Moderaterna är också ett samlingsparti – och nu behöver Sverige samling. Till alla som röstar idag vill jag därför säga: min ambition är att vara hela Sveriges statsminister.

Med start imorgon kan Sverige få en ny kriminalpolitik, så att barnen kan leka tryggt på lekplatserna. Ny kärnkraft, som kan rädda både klimat och plånbok. Nya klassresor, som börjar i klassrummet eller med det första jobbet. Minskad invandring, så att vi kan klara integrationen. Rimliga skatter och smarta stöd, så att Sveriges företagare, familjer och pensionärer kan ta sig igenom en svår vinter – för att på andra sidan möta en hoppfull sommar.

De senaste månaderna har jag knackat massvis med dörrar och samtalat med hundratals människor. Jag vet att det finns en stark längtan efter något nytt.

Men jag har också mött en ny uppgivenhet om våra problem med kriminalitet och skenande elpriser, överhuvudtaget går att lösa. Och det är nästan det som gör mig mest orolig – att så många medborgare har börjat tappa tron på en ljusare framtid för vårt land.

Personligen är jag bergfast övertygad att det här går att vända. Men inte med den tröttkörda och idélösa regering vi har nu. Inte med mer av samma politik, som fört oss hit.

Det är dags för förändring nu. Och jag vill be dig att rösta, för att låta Moderaterna leda den.

Vi har en plan för en rivstart – och jag lovar att ge allt. Redan imorgon kan arbetet börja för att bilda en ny, borgerlig regering.
Och sedan, ska vi tillsammans få ordning på Sverige!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s