Kategori
Uncategorized

Gazetari Papa: Rama&Vuçiç, plan për një parlament dhe ushtri të përbashkët mes Shqipërisë dhe Serbisë.

Gazetari Shqiptaro&Amerikan / Robert Papa .

Gazetari Rober Papa, i ardhur nga ShBA-ja posaçërisht për tryezën e organizuar nga kryetari i PD-së Sali Berisha, me Shoqërinë Civile ka treguar se shqiptaro-amerikanët kanë shprehur një mbështetje të madhe për ish-kryeminsitrin.

Sipas gazetarit, ky organizim i Berishës është më shumë se 51% dhe se me votën e emigrantëve do të sigurohej largimi i piktorit nga qeveria.

Papa ka ngritur alarmin për Ballkanin e Hapur, duke theksur se qëndrimi i Berishës për këtë nismë është shumë i rëndësishëm për Shqiptarinë . 🔻-Pasi ka pasur një plan edhe më të keq, 🔻-Plan që mund të kishte një parlament dhe ushtri të përbashkët mes Shqipërisë dhe Serbisë.

Papa:

Si shqiptar kam qënë me Berishën që në vitin 1991.

Por edhe si amerikan ka mbështetje të madhe për Berishën atje, edhe nga shqiptaro-amerikanë por edhe nga amerikanë-amerikanë.

Madje nuk është sekret që ka edhe nga zyrtarë amerikanë atje që thonë atë që bëri Berisha këtë vit nuk e kishim menduar.

Këtu në Shëqipëri e ndiej me reagimin e njerëzve në rrugë që jemi mbi 51%.

Në këto çaste, kjo parti, që 40 mijë nuk janë pak, konservatorët në Angli 120 mijë kanë anëtarë, republikanët 35 milionë, mos na harroni edhe ne që jemi jashtë, jemi shumë.

Nëse do të na jepej mundësia do të kishim ndihmuar në përmbysjen e mësuesit të vizatimit.

Nga shqiptaro-amerikanë dua të përcjell përgëzimet për qëndrimin që po mban zoti Berisha për Ballkanin e Hapur, ndaj një plani që është shumë herë më i keq nga ai që dini.

Shqipëria në rrezik !
Krijohet ‘Rezistenca Qytetare për Shqipërinë’,

Është menduar për një parlament të përbashkët në Beograd edhe për një ushtri të përbashkët.

Por do zoti që ky grupim ta ndalojë këtë mëkat të madh të shiptarisë duke dëmtuar shumë edhe gjysmën tonë Kosovën.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s