Kategori
Uncategorized

Lumin Drin, s’ mund të na e marrë në shpinë, as Edushka, as shqiptarofobët.

Imazhi Shqiptar & Identiteti Kombëtar pyet :

Nga Pr/ Astrit Memia …

Imazhi Shqiptar & Identiteti Kombëtar! Vallë, a do ta pranojë Kryeministri i Kosovës, Zt. Albin Kurti, devijimin e Koridorit Adriatik- Alpe( Rruga bregut të Drinit, 38 km dhe portin e Shengjinit), që do ia”servir” Ed-veri, si amanet për të realizuar vendimin e Spiro Kolekës të viteve 1980.

Gegofobi, Spiro Koleka pezulloi vazhdimin e punimeve për këtë korridor, pas 5 km rrugë që kishte filluar nga Fierza drejt Komanit, Divizioni i Xhenjos së Ministrisë së Mbrojtjes të asaj kohe” Bunk’ Burgu”?!…

Shmangia e këtij korridori transballkanik, dëmton të mirën e mbi 1 milion shqiptarëve. Ky korridor do lidh Pejën, Gjakovën, Plavën, Gucinë, Pukën, Shkodrën e Lezhen dhe më gjërë, një e mirë për të gjithë. Jeta vazhdon...

Faleminderit për mendimin Tënd e mirëkuptimin! Përkushtimisht Astrit Memia /

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s