Kategori
Uncategorized

Turp dhe neveri! Nga Flamur Noka …

Nga Flamur Noka /

Familja Miraka mban mbi supe 100 vjet burg për anëtarët e saj, 4 të pushkatuar dhe 300 vite internim si familje! Nëna e Z. Miraka dhe bashkëshortja e xhaxhait vdiqën në internim pas një kalvari të tmerrshëm vuajtjesh.

Kandidatura e Z. Miraka si anëtar i AIDSSH u mbështet me konsideratë nga Partia Demokratike dhe aleatët.

Del sot një nga gazrat e Bravës, që s’dihet nga vjen e si vjen, dhe vetëm pse ka një mandat deputeti në emër të të djathtëve, të persekutuarëve dhe demokratëve, e kryqëzon Z. Simon Miraka dhe familjen e tij që e ka larë me gjak e sakrifica rrugën për demokraci.

Turp dhe neveri!

Të dashur demokratë!
Individë të tillë përbuzini dhe largojini! I neverisni kudo që t’i shihni, sepse ata nuk janë përfaqësuesit tuaj.
Ata janë të emëruar aty përkohësisht në emrin tuaj.

Simon Mirakaj në interrnim …

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s