Kategori
Uncategorized

Bushati : Po dëgjojmë, p*rdhët e çdo diplomati që vjen, bën pazarin tre vjet dhe ikën …

Analisti Andi Bushati shprehet se faktori amerikan në vendin tonë është i rëndësishëm dhe duhet të dëgjohet dhe të merret parasysh, por sipas tij duhet bërë diferenca mes diplomatëve kalimtarë.

Sipas Bushatit këtyre të fundit “u duhet thënë edhe jo, kur mendojmë se kemi të drejtë”.

Jam dakord dhe i besoj ata që kanë këtë diskur properëndimor, por çfarë properëndimor?

Padyshim të jemi në NATO, t’i vëmë sanksione Rusisë, këtu jemi properëndimor.

Por të dëgjojmë, më falni për shprehjen, p*rdhët e çdo diplomati që vjen, bën pazarin tre vjet dhe ikën, s’jemi as pro dhe as kundër perëndimor.

Të gjithë diplomatët kalimtar, këtyre u duhet thënë dhe jo kur mendojmë se kemi të drejtë. Por nëse shumica e shqiptarëve janë për të mbajtur aksin properëndimor, po patjetër!

Por midis të qenit properëndimor dhe b*thlëpirës, është një hendek i madh dhe duke qenë pro të parës, nuk justifikon të dytën”, tha Bushati.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s