Kategori
Uncategorized

Ne mbrojmë Suedinë, në ajër, në tokë, gjatë gjithë vitit, gjatë gjithë kohës.

Tommy Petersson /flottiljchef AWC

Kohët e fundit, avionët tanë luftarakë janë praktikuar me Finlandën, Belgjikën, Francën, Spanjën dhe Republikën Çeke përtej Detit Baltik, pasi këto vende të NATO-s janë me bazë në Estoni dhe Lituani.

Den senaste tiden har vårt stridsflyg övat med Finland, Belgien, Frankrike, Spanien och Tjeckien över Östersjön då dessa Nato-länder baserat i Estland och Litauen.

Samtidigt har våra basförband genomfört de sista basövningarna inför slutövningen, Luftförsvarsövning 22.

Vi försvarar Sverige, i luften, från marken, året runt, dygnet om.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s