Kategori
Uncategorized

Kështu do të jetë mbrojtja nordike – nëse i bashkohemi NATO-s

Nëse Finlanda dhe Suedia hyjnë në NATO, kufijtë tanë ushtarakë do të lëvizin 600 kilometra në lindje.

Ajo mund t’i japë Suedisë një rol udhëheqës në mbrojtjen e të gjithë Detit Baltik.

Kështu do të jetë mbrojtja nordike nëse bashkohemi.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s