Kategori
Uncategorized

Kolonel Koliqi: Hipokrizia e politikes amerikane dhe monstra e dale nga mitra më kriminale komuniste.

Koloneli i SHIU-t Kostadin Koliqi /

Shkrimi i plotë i komonelit të sherbimit informatif të ushtrisë …

Duke pare ne vazhdimesi, diplomacine dhe Politiken amerikane, ne mbeshtetje, qysh gjate luftes dhe ne vazhdime, deri ne ditet e sotme, te komunisteve, diktature te cilen e duartrokiten me shume entusiazem, te derguarit e saja, ne sallen e shpalljes se diktatures se proletariatit, me 11 Janar 1946 …

Por edhe mbeshtetjen e forte qe po i japin, qyshse rihapen ambasaden dhe u vendos pluralizmi, gje te cilin e gjeten te vendosur dhe mbeshtetjen e forte qe po i japin, pjelles se krimit komuniste, ”rilindjes” te kthyer plotesishte ne MAFIA, me kumbare Edi Rama,
Këtë monster, të dale nga mitra me kriminale komuniste,
E megjithse, bene te mundur ti japin te gjitha pushtetet qeverisese, ne qender dhe ne baze, per disa vjete arriten ta kthenin edhe ate pake opozite ne mbeshtetje te MAFIA qeverisese
Dhe tani qe pjesa e popullit qe i ka shpetuar trushpelarjes dhe e ka kuptuar hipokrizine e politikes amerikane, jane hedhur ne sulme pa frena, kunder liderit te Partise Demokratike qe me zhdo kushte, ta largojne nga politika, ta zhdukin opoziten dhe perfundimishte, te mbreteroi MAFIA e pjellave kriminale komuniste,
Por…..jane pake te vonuar sepse pjesa jo trushpelare e ketij mileti, i ka kuptuar ndyresite dhe pa besite e politikes amerikane qe po kerkon te kthei, kundershtite e bindjeve politike ne percarje te madhe deri ne urreitje midis te dy grupimeve, me bindje te ndryshme……..

Kjo politike e kesai celule mafioze diplomatike, po na con ne nje perplasje te madhe, brenda ketyre dy grupimeve, qe me thjeshte, qyhet lufte civile…..jo per gje por kete e tentuan edhe ne v. 97, ku arritem deri ne kaos por jo ne lufte civile…..
Ambasadoret amerikane, nderrohen por….hipokrizia e politikes se tyre, nuk ndryshon….

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s