Kategori
Uncategorized

Putini është zëvendësuar me një sozi, pra një person që luan Putinin.

Daily Beast , duke cituar një burim pranë Kremlinit.
Sipas burimeve burimore, pas vendimit qëndron frika e Putinit për t’u helmuar.

Sipas Daily Mail , Valery Solovej, një ish-profesor në Moskë, ka pohuar se në rast të një sulmi bërthamor, Putini do të vazhdojë të jetojë ditët e lumtura të jetës në një bunker luksoz, të madh sa një qytet nëntokësor, në Siberia.

Në disa raste është përfolur se Putini është zëvendësuar nga një dyshe, pra një person që luan Putinin.

Vetë presidenti thotë në një intervistë për BBC se janë spekulimet nuk janë të vërteta, megjithëse pranon se atij iu ofrua një dyshe në fillim të viteve 2000 kur do të vizitonte Çeçeninë.

Çadra në kevlar, portofole antiplumb dhe roje të trajnuar rigorozisht.

Këto janë disa nga aranzhimet e sigurisë me të cilat thuhet se Vladimir Putin është i rrethuar dhe së fundmi shqetësimi i tij për sigurinë e tij është rritur më tej.

Shërbimi inteligjent i Ukrainës, HUR, raportoi të dielën se njerëzit brenda elitës ruse kanë plane për të vrarë presidentin e tyre përmes helmimit.

Që nga fillimi i pushtimit brutal të Putinit në Ukrainë, ekspertët kanë ngritur skenarë të ndryshëm se si mund të përfundojë lufta.

Që pakënaqësia përfundimisht do të ishte aq e madhe sa Putini detyrohet të largohet nga pushteti, përshkruhet si një pasojë e mundshme, afatgjatë e luftës.

Senatori amerikan Lindsey Graham shkoi një hap më tej dhe kërkoi në Twitter një “Brutus” në ushtrinë ruse, duke iu referuar vrasjes së perandorit romak Julius Caesar, i cili tradhtohet nga i besuari i tij.

Në Twitter, Lindsey Graham shkroi gjithashtu “askush nuk mund ta ulë atë.

Do të ishte t’i bënit vendit tuaj dhe botës një shërbim të madh.”

Sipas shërbimit të inteligjencës ushtarake të Ukrainës HUR, njerëzit në nivelet më të larta absolute të Rusisë duhet të kenë mendime të gjera pikërisht në ato shtigje.

Në një postim në Facebook, HOW shkruan

Se elita ruse po shqyrton “Helmimin, sëmundjen e papritur apo ndonjë ‘rastësi’ tjetër”, për të larguar Putinin nga pushteti.

Megjithatë, informacioni i HUR nuk mund të konfirmohej nga burime të pavarura

I fiksuar pas shëndetit dhe sigurisë së tij

Por që dikush si Fanny Kaplan, socialistja 28-vjeçare që qëlloi Leninin në 1918, mund të hynte në Putin duket paksa e pabesueshme. 

Putini është një njeri shumë i mbrojtur dhe që kur erdhi në pushtet në vitin 2000 është përshkruar si i fiksuar pas shëndetit dhe sigurisë së tij. Ai do të rrethohet me njerëz që testojnë ushqimin e tij dhe distanca e tij gjatë pandemisë ka marrë përmasa pothuajse surreale. 

Sipas Daily Mail , Valery Solovej, një ish-profesor në Moskë, ka pohuar se në rast të një sulmi bërthamor, Putini do të vazhdojë të jetojë ditët e lumtura të jetës në një bunker luksoz, të madh sa një qytet nëntokësor, në Siberia. 

Në disa raste është përfolur se Putini është zëvendësuar nga një dyshe, pra një person që luan Putinin. Vetë presidenti thotë në një intervistë për BBC se spekulimet nuk janë të vërteta, megjithëse pranon se atij iu ofrua një dyshe në fillim të viteve 2000 kur do të vizitonte Çeçeninë.

Mbrojtja private e Putinit .

Mbrojtja private e Putinit shtrihet gjatë gjithë kohës, shkruan New York Post, duke iu referuar Rusisë Beyond, e cila është pjesë e mediave ruse të kontrolluara nga shteti.

Rusia Beyond krenohet me mbrojtjen e presidentit të saj dhe truprojat – të cilët pëlqejnë të quhen “musketierët” e tij sipas Economist – duhet të zgjidhen me dorë për cilësitë që përfshijnë “psikologjinë operacionale”, qëndrueshmërinë fizike dhe aftësinë për të mbetur të paprekur nga të ftohtit. dhe ngrohjes.

Detyra kryesore e musketierëve është mbrojtja e “objektit”, jo domosdoshmërisht për të mposhtur apo arrestuar një autor, por vitet e fundit karriera e truprojave pas daljes në pension nga puna si truproje ka treguar se ata synojnë gjithnjë e më shumë të mbrojnë “sistemin”. . Ai shkruan Economist dhe merr si shembull se katër persona nga mbrojtja private e Putinit u janë dhënë poste të larta si këshilltarë rajonalë.

Musketeers janë një grup i veçantë brenda Organizatës Federale Ruse të Sigurisë dhe duhet të pajisen me çadra të blinduara në kevlar (një fibër që është pesë herë më e fortë se çeliku me të njëjtën peshë), portofole antiplumb që mund të veprojnë si mburoja dhe 9 mm të prodhimit rus. SR-1 Pistoleta vektoriale.

Ka fuqi të gjera

Detyra e tyre është të jenë gjithmonë një hap përpara dhe Russia Beyond përshkruan se si mund të duket puna: Përpara se Putin të largohet nga shtëpia e tij për një vizitë zyrtare, grupi ka analizuar rrethanat deri në detajet më të vogla – si duket vendi, si mund të pritet që publiku të reagojë ndaj vizitës.cilat janë rreziqet e motit ekstrem për momentin.

Edhe kur presidenti rus jeton larg, rezidenca e përkohshme kalon nëpër inspektime rigoroze për t’u siguruar që asnjë riparues i jashtëm nuk duhet të hyjë në dhomën e presidentit. Nëse konsiderohet e nevojshme, mund të instalohen pajisje interferenci për të zvogëluar rrezikun e shpërthimit të bedeleve në distancë.

Pushoi 1000 punonjës

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s