Kategori
Uncategorized

Korridori Suwałki – dhe ”ballkani i hapur” destinacioni rus pas Ukrainës .

Simbas ekspertit amerikan John R Deni.

Kjo ndodh nëse Rusia do ta fitojë luftën në Ukrainë –

Kjo është arsyeja pse ai beson se NATO tani duhet të jetë gati për të mbrojtur pikën e saj më të dobët:

Korridorin Suwałki.

Por duke mos harruar koridorin tjeter, me ”ballkanin e hapur” ai drejt daljes në Adriatik nëpermjet Sërbisë ..

Te njejten gje Putini po bën nëpërmjet dy beniamineve te tij (Vuçiç-Rama) me të ashtuquajturin ” ballkani i hapur” ” për ta shkeputur Kosovën , Bosnjën dhe Malin e zi nga lidhja e vetme e tyre tokësore me NATO-n, që kanë nëpermjet Shqipërisë …

Dhe jo vetem ëndrra e tyre eshte qe mbas ketij koridori te krijojne destabilitet dhe zona autonome me serbe per te destabilizuar Ballkanin

Normal që endrra e vjeter te Carit rus,, është ri dalja në Adriatik …

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s