Kategori
Uncategorized

Berisha: Sot mbarë Shqipëria proteston në Tiranë kundër narko-qeverisë, këto çmime as në Ukrainë!

Lideri historik i PD-së, Sali Berisha, e ka vlerësuar maksimalisht revoltën qytetare që ka shpërthyer në të gjithë vendin kundër çmimeve abuzive të karburanteve dhe produkteve bazë, revoltë që krijoi panik tek qeveria dhe kryeministri Edi Rama:

“Rroftë protesta” është shprehur sot ish-Kryeministri në një mesazh në Fb.

“Sot mbarë Shqipëria proteston në Tiranë! – theksoi Berisha dhe vijoi: “Kundër narko-qeverisë, për rritjen stratosferike të çmimit të naftës në 2.2 euro, në një kohë që në Maqedoninë e Veriut fqinje shitet me 1.3 euro; për dyfishimin e çmimit të vajit dhe të ushqimeve të tjera si në asnjë vend tjetër, as vet në Ukrainë

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s