Kategori
Uncategorized

Dylgjeri: Po të fut ujë gomonja Lul. A s’po e ndjen se të është lagur menderja?

Lul, demokratët sot po mblidhen

rreth Saliut e jo rreth Salianjit!

Një shprehje e hershme thotë:

Rron shqiponja në majë të malit,

rron dhe miza në bythë të kalit!

Po, ça po bën më aty Lulzim?

Pse po rri kot ? Apo se je në kalë?

Lëviz, luaj, se u qelbe.

Demokratët që Ti i le rrugëve kanë mbushur sallat e Ti rri akoma në stallë.

Demokratët u zgjuan Luli.

Demokratët po kërkojnë tjetër Lider.

Janë bashkuar rreth “të keqes” më të vogël e Udhëheqësit më të madh.

Po e presin anekan Doktorin, qytet më qytet.

E presin në rrugë, në salla, në podiume.

Po ti? Ça po bën aty? Ku e ke antarësinë? Ku i ke militantët? Ku e ke partinë?

Po të firon çdo ditë grupi.

Doktori po kuvendon me Partinë,

Ti vazhdon takon akoma diplomacinë!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s