Kategori
Uncategorized

Duke u përpjekur ‘të vrasë të atin’, ‘vrau veten’/ Drejtori i sondazhit: Basha nuk ka të ardhme në PD

Pas sondazhit të parë të bërë publik, mbi pëlqyeshmërinë mes Lulzim Bashës dhe Sali Berishës, drejtor i kopmanisë MRB, Dimitris Mavros, shprehet se sondazhi është i qartë.

Në analizën e tij, Mavros thekson se përmes përgjigjeve që kanë dhënë qytetarët kuptohet se plani i Bashës për “të vrarë” Berishën ka dështuar.

“Mendoj se kjo mund të jetë një lëvizje vetëvrasëse. Po të shikojmë brenda PD kupton se ka një rritje me +8 për Berishën dhe -8 për Bashën. Mendoj se plani i Bashës për të rritur lidershpin e tij duke vrarë të atin e tij politik ka dështuar”, u shpreh Mavros.

Drejtori i MRB shtoi se nisur nga ‘preferencat’ e votuesve të PD kuptohet qartë se Basha nuk ka të ardhme në atë parti.

“Mendoj se po flasim për diçka përfundimtare për mua, vetëm nëse amerikanët kanë një pikëpamjet tjetër për vendin dhe për personazhin Basha”, përfundoi Mavros.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s