Kategori
Uncategorized

Për me shkërdhye grate

Për me shkërdhye grate

-Ti- tha,- nuk ke ardhë këtu për shërbim fetar, por ke ardhë me shkërdhye grate e motrat e këtyne!

E dijmë na si veproni ju nën maskën e fesë.

-Më fal se nuk po të njof! si quhesh?

M’u përgjegjën grumbull të gjithë.

Asht instruktori i Partisë. Kasem Shpati.

-Si emën të kam ndigjue, por nuk jemi takue asnjiherë.


-Un të njof mirë.


-Shyqyr që më njef, por due me t’i thane dy fjalë- un vij prej Shkodret dhe do t’ishem mâ i marri i botës me ecë tri ditë rrugë për me ardhë e me kapë femnat këtu, mbasi gjinden atje mâ afër e ma shumë. Por duhet ta kuptoni mirë se nuk vij për ato punë.

Shkëputur nga- Rrno vetëm për me tregue, nga At Zef Pllumbi /

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s