Kategori
Uncategorized

Ti nuk ke Zot, Erion Veliaj.

Kurdo që shfaqesh në video Erion Veliaj, ti përmend sistematikisht Zotin. Me një fjalor të gjymtuar dhe me fraza shterpë, nxjerr Zotin si aleatin tënd. “ Ka dash Zoti jam mirë’’; “ Bëftë Zoti mire”; Me shpresë në Zot”.
Zotin e përdor në përpjekjen tënde të dëshpëruar, për t’i dhënë mashtrimit tënd një kuptim njerëzor.

Ti nuk ke Zot, Erion Veliaj. Zoti yt i vetëm është leku. Atij i falesh çdo ditë.
Jo kushdo që flet në emër të Zotit, vepron sipas udhëzimeve të tij. Ti je rasti tipik që e fyen fjalën “ Zot”.

Post Scriptum-
Në gojën tënde qëndrojnë mirë veç fjalët që përfaqësojnë veset, por kurrsesi virtytet e njeriut.

Elona Caslli

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s