Kategori
Uncategorized

Henze: Berisha gjithmonë i mirpritur në Evropë dhe veçanarisht në Gjermani.

Ish-Kryeministri i Shqipërisë-Sali Berisha :

Lideri demokrat që e çoj Shqipërinë në rrethet e shoqërinë civile.

Lideri demokrat që e futi shqipërinë në NATO .

Sali Berisha, është gjithmonë i mirpritur në Evropë dhe veçanarisht në Gjermani .

Këshilltari Gjerman CDU/ Martin Henze ,debaton në twitter me – Lotte Leicht – Yuri Kim – Antony Blinken – US Departament of state – US Mision to OSCE – Miroslav Lajćak – Luigi Soreca dhe Hajro Cini …

Në asnjë vend të botës nuk ka njerës të pa gabueshëm, sidomos në ato vende ish diktatoriale që kanë thyer diktaturen komuniste dhe ku ish sigurimi i shtetit me bashkpuntoret e tij, apo pinjollet e bllokut, sot në pushtet, te vene shkopinj dhe shkëmbinj, ne rrugën e pakthyeshme të demokracisë.

Edhe lideri demokrat, ish kryeministri Shqiptar, Sali Berisha si gjitha qëniet njerëzore bën gabime

Shkruan Martin Henze /

Nuk ka lider të pa gabueshëm.

– Por mos harroni :

-Hakmarrja ndaj tij, vjen jo rastësisht .

-Jo vetem nga kelyshet e bllokut te kamufluar si veprimtarë të OJQ, opinioniste, gazetare, historianë, e pseudopatriotë kendej dhe andej kufirit shqiptaro-shqiptar.

– Hakmarrja e tyre ka lidhje jo vetem me rrezimin nga pushteti, çvlerësimin, dhe dënimin e krimeve të komunizmit nga etrit e tyre, dhe te denoncimit çdo ditë të aferave të ndyra të hajduteve, dhe matrapazë, pinjollë, bashkpuntorë, klonim i bllokut sot në pushtet në vjedhjen dhe shitjen e pasurive të popullit.

– Hakmarrja e tyre ka lidhje me denoncimin e tij ndaj tyre për tradhëtinë kombëtare me tjetërsimin dhe shitjen e trojeve të kombit shqiptar armiqve dhe pushtuesve shekullorë .

– Hakmarrja e tyre ka lidhje me denoncimin e tij, per lidhjet e tyre me krimin e organizuar, trafikun e drogës, vjedhjet .

– Hakmarrja e tyre ka lidhje me denoncimet e tij ndaj masakres zgjedhore, vjedhja, blerja dhe tjetersimi i votës popullire.

– Hakmarrja e tyre ka lidhje me veprimtarinë e tij politike.

-Hakmarrja e tyre me Sali Berishën, ka lidhje me liderin që rrëzoj diktaturën komuniste në Shqipëri, si një nga diktaturat më të egra në Evropë.

Lideri demokrat Sali Berisha është gjithmonë i mirpritur në Evropë, dhe veçanarisht në Gjermani .

Statusi i Këshilltarit Henze

Ish-Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, i cili, si të gjitha qeniet njerëzore, gjithashtu bën gabime, por që e çoi Shqipërinë në rrethin e shoqërive civile, në NATO, është gjithmonë i mirëpritur në Evropë dhe veçanërisht në Gjermani.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s