Kategori
Uncategorized

Koleksionisti Gj. Thimo: Z . Ambasadore, në ke koca merru me kusarët

Zonjë e nderuar, leri cicërimat dhe uikendet, buzqeshien fallco dhe fjalët e bukura.

Në do vërtet shtet ligjor dhe do të luftosh mafien dhe krimin e organizuar, merru me kusarët, i ke përballë.

Rama, Tahiri, Kokëdhima.

Del e flet në mexhilis .

Sot ishe në Pogradec afër Korçës, afër vendit të krimit nga kleptokracia.. Atje ku hajduti dhe shitësi i ikonave te vjedhura, klienti i burgjeve të Francës, kryeministri hajdut, bëri vjedhjen dhe grabitjen e radhës ndaj ikonave qindravjeçare të koleksionuara dhe të regjistriara.

Me vete kishe edhe kryeprokurorin Olsian Çela. Kryeprokurori deklaroj se Prokuroria ka mbështetjen e Ambasadës Amerikane, në punën e saj dhe se prokurorët e gjyqtarët duhet të mbështesin fuqishëm viktimat e dhunës.

Edhe ju ambasadore, përsëritët të njëjtat gjëra…. Trajnimi i viktimave.

Ju pritëm si ujët e ftohtë.

Por fatkeqësisht ëndrra jonë për drejtësi, u venit.

Pjaca e juaj në mbrojtje dhe forcim të shtetit ligjor, dhe luftës kundër mafies, ka rënë shumë poshtë z.ambasadore.

ju po merreni me ”gjithshka, dhe me asgjë.”

Ju po merreni me një gjyqtare dhe videot e saj fëminore në tik tok, kjo bëhet jo rastësisht, por per ti bërë shqiptarët të harrojnë masakren zgjedhore, drogën, bandat ne pushtet, dhe milionat euro të trafikut të drogës që u shpenzuan per tu blerë, vjedhur, dhe manipuluar keto zgjedhje në favor të mafies shtet në pushtet …

Ju mund të buzëqeshni, por faktikisht përballë mafies pushtet dhe krimit të organizuar, keni dështuar e nderuar ambasadore.

Ju smund të godisni dot më as ish ministrin e drogës Tahirin, apo ish hetuesin e diktatures, vëllai i trafikantit te droges Xhafa. Ju smund të godisnit dot Doshin. Ju s’mund të godisni dot Ballën, ”shefin” e bandave te droges dhe krimit te organizuar ne Elbasan. Ju smund të godisni dot Rrajën . Ata janë të pa prekshëm, ata mbrohen dhe bashkpunojnë me kleptokratin Rama dhe grupet e trafikut dhe interesit sorosjan, ndaj ju skeni koca ti zeni në gojë jo më ti më godisni……

Ju smund të ndaloni mashtruesin special (ju kujtohet letra qe tronditi kancelarite e botes…Griselda, e dashura e Roshit të Kavajës?) Lali Erin, pastrimin e parave të zeza të Ndragetes në betonizimin dhe shkaterrimin e Tiranës.

Postimi i plote i Koleksionistit Gjergji Thimo

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s