Kategori
Uncategorized

Henze ky është një dështim: Rama vuan nga çmenduria politike.

Europa ka nevojë për partnere dinjitozë,

Europa ka nevojë për udhëheqës popullorë me vizion demokratik perëndimor, dhe jo njerës me simptomën e çmendurisë politike dhe mbledhes borxhesh.

Nderkohë që vete Turqia është e thyer , Erdogan po përdor Ramën si vasalin e tij, për interesat e tij, kjo sepse vetë ai nuk mund të bëjë dot biznes me Europën.

Postimi i keshilltarit të CDU-së Martin Henze.

The question is,whom does Rama want to warn?EU,we in Europe really have to laugh about that. EU does not need a Rama who can do nothing but run up debts,suffers from political dementia,a failure.Turkey itself is almost broke,Erdogan knows that he has no business in the EU region.

Pyetja është, kë dëshiron të paralajmërojë Rama? BE, ne në Evropë me të vërtetë duhet të qeshim për këtë. BE nuk ka nevojë për një Ramë i cili nuk mund të bëjë asgjë përveçse të mbledh borxhe, vuan nga çmenduria politike, një dështim. Turqia në vetvete është thuajse e thyer, Erdogan e di se ai nuk ka biznes në rajonin e BE.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s