Kategori
Uncategorized

Pse popujt nuk mbrohen dot nga diktaturat?

Por virusi nuk kërkon të mirën e organizmit por shkatërrimin e tij. Është anullimi i jetës, anullim i së bukurës, ngjyrave, lirisë, dashurisë, larmishmërisë.
Sigurisht që jeta triumfon e në fund organizimi e kupton dhe reagon dhe pse me kosto të rënda.


Ja pse populli ka nevojë REALISHT për arsimim e kulturim humanist. Sepse antikorpet kundër tiranive zhvillohen vetëm nga një pjesëmarrje aktive në politikën dhe ekonominë e vendit. Kurse delegimi e akomodimi në “guackën” individualiste egoiste, të kalb ty dhe guackën tënde boshe.

Nga av. Ledian Droboniku

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s