Kategori
Uncategorized

Henze: ”Buzqeshja”e Ambasadores Amerikane, se fsheh dot dështimin e saj.

E dashur ambasadore, jo gjithmonë buzeqeshia shpreh gëzim dhe fitore, jo gjithmonè buzëqeshia mbulon dështimet.

Shqiperia nje vënd i vogël.

Aty bihen shpejt në sy fitoret, por dhe dështimet, përkushtimi dhe abuzimet.

Postimi i këshilltarit CDU, Henze.

In fact, that is problem, with a corrupt executive, without separation of powers, the SPAK cannot function. It is directed against the opposition, as in Russia, and the criminality of the Rama organisation is not investigated. However, the US ambassador cannot admit her failure.

Në fakt, ky është problemi, me një ekzekutiv të korruptuar, pa ndarje të pushteteve, SPAK nuk mund të funksionojë. Isshtë drejtuar kundër opozitës, si në Rusi, dhe kriminaliteti i organizatës Rama nuk hetohet. Sidoqoftë, ambasadorja amerikane nuk mund ta pranojë dështimin e saj.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s