Kategori
Uncategorized

Henze: BE e ka njohur lidhjen midis terrorizmit dhe kontrabandës së drogës.

Këshilltari Gjerman, replikë me Ambasadorin Soreca

Ambasador: Duke vrapuar për ti legjitimituar këto zgjedhe, as më shume e as me pak, ju thjesht po i lini hapsire (liri veprimi) veprimi të mafies shqiptare, Ju e dini mireë se Shqipëria është prodhuesi dhe trafikuesi më i madh i drogës në Evropë, për të cilin Rama është politikisht përgjegjës.

Ambasador, pse e mbështesni administratën e korruptuar Rama?dhe terrorizmit nderkombëtat, nje katastrofe kjo jo vetem per vendin e vogel ballkanik, por edhe pë Europen…

Postimi i Z Henze:

Ambassador, Even the EU has recognised the link between terrorism and drug smuggling.

In an EU resolution of September 2020, it says:

”Terrorists are increasingly turning to the illicit drug trade as a source of funding”.

Ambasador,

Edhe BE e ka njohur lidhjen midis terrorizmit dhe kontrabandës së drogës.

Në një rezolutë të BE të Shtatorit 2020, ajo thotë:

”Terroristët po kthehen gjithnjë e më shumë drejt tregtisë së paligjshme të drogës si një burim i financimit”.

Albania is the biggest drug producer and trafficker in Europe,

for which Rama is politically responsible.

Ambassador, why do you support the corrupt Rama administration?

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s