Kategori
Uncategorized

Derra të kënaqur e djaj të lumtur – Nga Enver Bytyçi

Nga Enver Bytyçi /

Pasi investojnë qindramilionë euro ose dollarë amerikanë për të të grabitur votat me shit-blerje…

Pasi ta kanë vënë “çipin” e patronazhistit dhe të kanë përgjuar edhe në dhomën e gjumit…

Pasi ngrehin armët e bandave kundër teje për ta grabitur votën, pas gjithë këtyre akteve kriminale me qëllim për të legjitimuar dhunën, grabitjen, vjedhjen dhe hijen e ish-Sigurimit të Shtetit kthehen e thonë:

”Jo, jo! Ne jemi për paqe.

Ne fituam, por jemi gati të bashkëpunojmë!

Eja me ne”!

Dhe nëse kthehesh e bisedon apo bashkëpunon me ta, ata jo vetëm nuk të kthejnë asgjë nga ajo që ta kanë grabitur, por mprehin thikat për ta marrë edhe atë që ke.

Duan të të shkatërrojnë në pafundësi. Deri në mosekzistencë.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s