Kategori
Uncategorized

”Hamshori” ish Deputet i Pogradecit, që karierën politike e nisi si FRESHIST …

Si e hodhe drejtoreshen e D…P së në kazani i plerave ne Oktopodi – Pogradec mbasi kishit pire dhe i i kishie shqyer undet me mjell ”misri” …

Shyqyr qe drejtoreshen e gjeti dhe e shpetoj shoferi qe mblidhte plerat ne mengjes se sot do ishe ne burg akoma o i ziu ti…

Ai që emërimet dhe çemërimet në administratë, i bënte me ”provë”.

Po si e harrove kaq shpejt ate çka i bere Pogradecit o batak ?!

Nuk te mjaftoj ”mikesha” jote kandidate ne Korçë, por oreksi i jot pre pede-hamshori do dhe PD-në !?

Pede-hamshor , se vertet i tille je, i pa cipe, i pa fytyre, i pa besë, gjobe vënës, gjobë marres …i pabesë dhe ….

Po si harrove ?!

Sa miliona mblodhe me emërimet e demokratëve ne punera…

Samilionë mblodhe per tja çuar dikuj emrin per antar kryesie ne rreth dhe ne keshillin kombetar kur PD te dergonte te deleguar neper rrethe…

Sa o maskara sa …

Une Boden kam sharë, por ai kurrë veç ndihmës ndaj antareve te PD, as u mor dhe as mori lek kujt, nga dhe në emërimet në administratë…

Por dhe ai seshte pa faj.

Faji i tij si sekretar i pergjithshen eshte qe ty yllin ne ”ngjitje” të lejoj te beje çte te deshte bytha ne qarkun e tij dhe tonin…

Ti legen a e di çke bërë dhe si i ndaje postet dhe paratë, me legenet drejtues të PD-së në Pogradec, hajdutë që mbushën hararët dhe u zhdukën matanë oqeanit…

Basha mirë apo keq, solli për herë të parë në politikën dhe ne keq-politikën, në keq-aeverisjen e një narko-shteti, ku jo ligji, jo qytetari, jo qytetaria, por krimi organizuar dhe trafiku bëjnë ligjin.

Në nje narkoshtet ku krimi i organizuar jo vetem te vret, por ble dhe shet vota.

Sa nga ne u aktivizuam jo vetëm per te perçuar politikën Partisë Demokratike ?

Sa nga ne votuan ?

Sa nga ne mbrojtën votën qytetare nga abuzuesit, ndryshuesit, bleresit, dhe vjedhesit e saj ???

Në një narkoshtet ku trafikantet e droges jo vetem punojne te qete, jo vetem spreken, por edhe vendosin kush do na qeverisë…

Basha nuk solli rivjedhjen dhe ri’shitjen e votës, por një risi qytetare, europiane, perëndimore për shqipërinë dhe shqiptarët.

Basha solli një risi të re në PD

Risi që na duhet, dhe duhet ta përqafojmë të gjithë…

Vertet kur e mesoj qe ti je pjelle e nje oficeri te ish sigurimit te shtetit në ministrinë e punëve të brendeshme , nuk te ve faj….

Je i detyruar.
Luga e çorbës ”mik”, luga e çorbës…te ben te vjellesh tere jeten …

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s