Kategori
Uncategorized

DO E VOTOJ ME TE DY DUART KETE REFORME FISKALE KU TE GJITHE JANE TE FITUAR.

Nga Dritan Kaba /

Çlirohet biznesin nga frika e bezdia e pafund e tatimoreve, qe vetem stres sjellin per familjet qe punojne dhe zoterojne keto biznese.

Nje rroge shperblim ne vit per çdo familje shqiptare me dy te punesuar dhe shume me shume te ardhura ne buxhetin e shtetit per t’i investuar ne shendetesi, arsim, perkrahje sociale dhe per rritjen e pensioneve.

Me propozimin e LSI do ikin tatimoret nga biznesi i vogel dhe i mesem e do kene kohe te merren me evazoret e vertete.

Ju ftoj te ndiqni nje spot elektoral, qe ne fakt eshte shume me shume se politike per vota, por nje angazhim konkret i cili eshte propozimi me i thjshte dhe efektiv, qe ka ofruar ne keto zgjedhje nje parti politike.

Per çdo fature te shpenzuar, çdo qytetari do i kthehet 5% e vleres. I thone gati nje gjysem rroge ne vit qe i kthehet çdo individi qe punon. Per nje familje me dy te punesuar i thone gati nje rroge e plote ne fund te vitit.

Nuk ka nevoje me per tatimore qe me arrogancen dhe korrupsionin e tyre po shkaterrojne binzesin e vogel e mesem, se tek i madhi as guxojne te afrohen edhe tek muri rrethues.

Me propozimin e LSI do ikin tatimoret nga biznesi i vogel dhe i mesem e do kene kohe te merren me evazoret e vertete.

Do shpetojne edhe tatimoret qe ne te shumten e rasteve, veç banditeve me uniforme shteterore te punesuar nga Rilindja, e ndjene poshterim per veten dhe perbuzje per ate qe i ka urdheruar te sillen si harbute me shqiptaret qe punojne ne bizneset e vogla e te mesme per te fituar buken e gojes per vete dhe familjet e tyre.

Ndaj siç thote edhe Vini ne spot, mbeshtesni me vote LSI qe te realizohet reforma me e madhe tatimore ku te gjithe jane te fituar, veç evazoreve te medhenj.

Rroge shperblim per familjet shqiptare, qetesi ne bizneset e vogla dhe te mesme, me shume te ardhura ne buxhet, me shume kontroll per evazoret e medhenj dhe per shperdoruesit e taksave te shqiptareve.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s