Kategori
Uncategorized

Risite e fushates se Edi Rames nje komuniste nostalgjike e diktatures dhe nje spiuni të Sigurimit.

Ngrihet “Perdja” Robert Ndrenika, te dale skena e pushkatimit te inxhinierit 32 vjeçar, qe i rrembeu shtepine, jeten, endrrat, profesionin, Luljeta Bozo me dashurine e saj, diktaturen komuniste.

Nga Dritan Kaba/

TE GJITHE BASHKE KUNDER AMALGAMES RILINDASE!

Risite e fushates se Edi Rames nje komuniste nostalgjike e diktatures dhe nje spiun Sigurimi.

Kjo eshte fytyra reale e Rilindjes.

Kjo amalgame bijsh te bllokut, nostalgjikeve te eterve te tyre, spiuneve te Sigurimit, hajduteve pa asnje meshire te taksave te shqiptareve, banditeve kriminele dhe oligarkeve duan te rrenojne jo ta rilindin Shqiperine.

Kjo nuk eshte Shqiperia qe duam te kemi e te trashegojme tek femijet tane.

Ndaj çdo vote kunder Rilindjes se nostalgjikeve te komunizmit, bijve te eterve kriminele, korrupsionit te frikshem dhe vraster, kunder krimit te organizuar qe po mban peng te rinjte dhe te ardhmen e tyre, kunder oligarkeve qe po rrembejne çdo pasuri kombetare, kunder zecendesimit te shqiptareve me afrikane.


Shiptaret meritojne demokracine, tregun e lire, progres ekonomik, arsim cilesor, te gezojne pronat e tyre, te jetojne si qyttare te denje te Evropes te ciles i takojne prej shekujsh.


Me Rilindjen dhe amalgamen që ajo perfaqeson keto aspirata jane drejt asgjesimit.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s