Kategori
Uncategorized

E kush më mirë se Kolonjarët e duan dhe e nderojnë kolonjën .

Kolonjës këtij djepi kulture dhe atdhetarie, sot më shumë se kurrë i duhet bijtë dhe bijat e saj intelektualë kolonjarë !

Kolonja ka nevojë për ndryshim !

Kolonja ka nevojë për zhvillim !

Kolonja ka nevojë për drejtësi !

Mjeku Kolonjar Ergin Andon Çikopana
i datlindjes 1988 është kandidati i Lëvizjes Sicialiste për Integrim në vëndlindjen e tij Kolonjë.

Ergin ka mbaruar më 2006 gjimnazin “Petro Nini Luarasi” në Ersekë, ndersa më vitin 2012 perfundoj universitetin mjekesor në Tiranë.

Mbas mbarimit të fakultetit të mjekesisë Ergini vjen dhe shërben me perkushtim ne vendlindjen e tij Ersekë.

E kush e ka njohur apo ka kerkuar keshillat dhe ndimen e Erginit dhe nuk ka krijuar mirnjohje dhe respekt per kete djalë Kolonje…

Erginit veç mjekut i janë besuar dhe detyra drejtuesi po ne kete institucion ku ai i ka realizuar me perkushmeri dhe ndershmeri.

Ne vitet 2013-2018 Ergini sherbyer Drejtor Drejtoria e Shendetit Publik Kolonje,

Mjek Urgjence Drejtoria e Sherbimit Spitalor Kolonje,

Mjek Familje Qendra Shendetesore Erseke,Qytet
2018-sot Mjek Specializant Pneumologji

Ja pse kolonjes nuk i duhen kollovaret mashtrues qe vine mashtrojne, mbushin hararet dhe ikin nga syte kembet.

Por

Bijtë dhe bijat e tabanit të saj.

I duhen më të mirët.

I duhen ata që jetojnë me hallet, problemet dhe gëzimet e kesaj treve të çmuar.

Ndaj më 25 Prill mos hetizo, por shëmb vjetersirat dhe voto të ardhmen tënde.

Voto djalin, intelektualin, dhe mjekun tënd Ergin Andon Çikopana.

Nga Naim Hajdari /

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s