Kategori
Uncategorized

Ambasadori Withers đŸ‡ș🇾: Ne qeverinĂ« Berisha, koha kur unĂ« isha ambasador,djelli shqiptar shkelqeu mĂ« shumĂ«.

But in my time with you, the Albanian sun always shone bright.

Dy presidentĂ«t! Xhorxh Bush đŸ‡ș🇾 dhe Sali Berisha đŸ‡ŠđŸ‡±

Dielli askund nuk ngroh më shumë sesa në vendlindje.

Me një krenari të dukshme zoti John L.Withers pikërisht në ditën e 30 vjetorit të rivendosjes së mardhënieve diplomatike, ndërmjet kombit të demokracisë, dhe Shqipërisë.

Jep mesazhin se jo vetëm ndihet krenar, në përpjekjet dhe arritjet e përbashketa me qeverinë shqiptare dhe ndërkombëtarët.

Por sepse këto arritje madhore jo vetem për kombin Shqiptar, miqtë e Shqipërisë, dhe politikën shqiptare, duhen promovuar dhe jo harruar.

Gjatë kohës (koha e qeverisë Berisha ) kur unë isha ambasador i SHBA-së, tek ju dhe me ju.

”Dielli shqiptar shkĂ«lqeu gjithnjĂ« e mĂ« fort!”

NĂ« qeverisjen Berisha pĂ«r herĂ« tĂ« parĂ«, njĂ« president i SHBA-sĂ« vizitoj ShqipĂ«rinĂ«…

Lëvizja e lirë e shqiptarëve !

Koha e ëndërruar, apo ëndrra shekullore e shqiptare që u bë realitet.

Ambasadori i đŸ‡ș🇾 Shteteve te bashkuara tĂ« Amerikes z.John L. Withers nĂ« nje interviste te tij me rastin e 30 vjetorit te rivendosjes se mardhenieve đŸ‡ŠđŸ‡±Shqiperi-đŸ‡ș🇾SHBA e nisi intervisten me nje shprehje shqiptare…

đŸ‡ș🇾| Ish Ambasadori John L. Withers, II tregon se “njĂ« shprehje shqiptare thotĂ« se dielli askund nuk ngroh mĂ« shumĂ« sesa nĂ« vendlindje.

Por gjatĂ« kohĂ«s sime me ju, dielli shqiptar gjithnjĂ« shkĂ«lqeu fort!”

Ne po festojmë 30 vjetorin e rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë duke postuar mesazhet e ish-Ambasadorëve të Shteteve të Bashkuara për popullin shqiptar.

John L. Withers, II, I cili i paraqiti letrat kredenciale qeverisë së Shqipërisë në 25 gusht 2007, ishte Ambasadori i shtatë i SHBA në Shqipëri. Shihni mesazhin e tij.

đŸ‡șđŸ‡žïž | Former U.S. Ambassador John L. Withers, II says that “there is an Albanian saying, that the sun of home warms better than the sun elsewhere.

But in my time with you, the Albanian sun always shone bright.” We are celebrating the 30th anniversary of the re-establishment of diplomatic relations between the United States and Albania by posting messages by former U.S. Ambassadors to the Albanian people.

John L. Withers, II, presented his credentials to the Government of Albania on August 25, 2007. Watch his message. #Celebrating30YearsTogether

Ne minuten e 3, sekonden 30, kur Sali Berisha ne bisede te lire me Bushin i kerkon ta ndale Serbine qe ta nise luften ne Kosove. NĂ« takimin e vitit 1992 mes Presidentit Xhorxh Bush dhe Presidentit Berisha nĂ« Washington, i pari me njĂ« president amerikan dhe atij shqiptar, u vendos “Vija e Kuqe” pĂ«r Sllobodan Millosjevic, qĂ« tĂ« tĂ«rhiqej nga Kosova. KĂ«shtu dĂ«shmon Sali Berisha, e kĂ«tĂ« dĂ«shmi e provon edhe Xhorxh W Bush nĂ« vitin 2007 kur bĂ«het presidenti i parĂ« amerikan qĂ« viziton TiranĂ«n, nga ku deklaron: “Tani Ă«shtĂ« koha, Ă«shtĂ« vendimi im, Kosova do tĂ« jetĂ« shtet i pavarur”. Edhe Presidenti W. Bush njĂ« lloj si babai i tij, zgjedh qĂ« vendimin pĂ«r KosovĂ«n ta bĂ«jĂ« publik nĂ« krah tĂ« Sali BerishĂ«s.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke pĂ«rdorur llogarinĂ« tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke pĂ«rdorur llogarinĂ« tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke pĂ«rdorur llogarinĂ« tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s