Kategori
Uncategorized

Niku Peleshi dhe Elisa Spiropeleshi… Vetëm se kane tallur leshte me Kolonjaret.

Naim Hajdari /

JA DHE NIKO PELESHI

KESAJ RRADHE C`FARE U THA …!!.

SE DHE PANDELI MAJKO
U THA
PO SU BE RRUGA UNE SVIJ ME NE KOLONJE

DHE BURRE ME MEND TJETRI
BURRE ME KARAKTER.

E MBAN FJALEN ..,VETEM SE NDONJEHERE
I MBAHET GOJA ..I DHEMB MO DHEMBI TE SHKRETIT.

DHE KUR TE MBAHET GOJA PER ISO KETIJ
KUR BIE FJALA
PER TEATRIN.

E PAGUAN …!?! E SHIHNI SI ESHTE BERE

PO TE PAKTEN NE KOLONJE S`VJEN

( Se i kishte thene dikujt .. Ne kofidence –po me duket se atij Iriqit qe zbrit nga Pepellashi ….kjo puna e rruges .,s`do kaloje me afer Pepellashit ……
—-Po pse !???
Po ku dihet ..,.na zbret ndonje iriq tjeter nga Pepellashi e na ze rrenje ne Zyrat e PS..dhe vete puna
Lesh e lesh e lesh i arabit
Po po ketu ne Kolonje me duket se se dine qe Diktatura ka rene
Se thone nje bie per partine
Me mijera ngrihen.

Une -Vazhdoi Majko vertete i majte jam
Po ketu me duket sikur ….lere lere ,,tha se erdhi kjo ..e ky e ky
,,,aman me qafsh kush ta tha
Po nje po s`ja tregoj emrin …?.??

Jo jo jo
Keta kishin edhe nje moter tjeter Arten ..po ajo
Ia futi me vrap e s`pa nga iku

Per shkaqe se Niku Peleshi e Elisa Spiropeleshi
Vetem kane tallur leshte me Kolonjaret

Meqe leshi i tyre s`u ecen

Kane ndruar thesin e leshte

Oooooooo po kesaj rradhe

E eeeeo eeee
Hemo se miell Serbi eshte …

E hane edhe kesaj rradhe kolonjaret thua !??

Po po se hengren ..keta qe marrin miellin
Edhe leshin edhe leshin
èèèèè
Prape ooo

Po ore prape

Kartat e indentitetti
Cdo nje
5- karta identiteti per votime
Dhe fitorja eshte e sigurte

Uuuujaaaau
Mo Niko peleshi ç`thua ….je ne vete
Gjej o ndonje gje tjeter ..prape me lesh

Mos na i bejne si ja bene njerit ketu

Se kur u mbushet mendja Kolonjareve
Perzene ..Serbin…gjermanin .,italianin
Edhe edhe ….Grekun …

Epo s`kemi gje tjeter thote Niko Peleshi

Epo keshtu i kemi mashtruar perhere Kolonjaret

Po edhe leshin ua kemi ndruar perhere
Leshte e
ARTA DADES
Leshte
Elisa Spiropeles
E se fundmi
Kemi lesh e lesh
Me gjithe Petulla …d.m.th ..Niko Pelesh

Keshtu tallet Peleshi ..me Kolonjaret .
Tavernave te Korces

Kesaj rradhe zotrinj…..mbani frymen

Leshi i ri .iiiiiiiii

Ôlta Xhaçkes

Lesh me leverdi

Ushtaret e Natos jane te lumturuar
Edhe Maqedonasit
U bleu te gjitha ushqimet e skaduara

PO JO MOJ ZONJE

KOLONJA PO ZGJOHET
DHE DO JAU MARRE LESHIN
DHE DO TUA ZERE GOJEN

ME 25- PRILL

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s