Kategori
Uncategorized

Zonja ambasadore, ju e dini që Rama dhe Veliaj janë pjesë e krimit të organizuar

Martin Henze…

Ambasador, fjalët tuaja janë shumë të mençura dhe të shenjta !!!

Por ju thoni se janë tre persona që janë të padëshirueshëm në SHBA,

Por sa dhjetra persona nga po këta kandidate per deputete të emeruar nga Rama jane te pa deshirueshem për në BE ???

Pse nuk flet Soreca dhe ambasadoret e tjerë të BE-së, me numura dhe emra, pse heshtin ???

Si perfaqsuese e SHBA-së, shtetit të demokracisë, lirisë dhe së drejtes.

Ju shprehni të shqetësuar, sepse e dini shumë mirë, se asgje nuk eshte me thelbesore sesa mbajtja dhe mbrojtja e standarteve demokratike dhe etika ne politike e politikaneve, sidomos ne shqiperi.

Por fatkeqesisht e nderuar ambasadore, në shqiperi, vendi ku ju perfaqsoni Shtetet e Bashkuara te Amerikes, drejtuesit qëndrore te pushtetit te korruptuar ”rilindas ”Rama dhe Veliaj, kane dhe mbrojne të tjera standarte.

Standarti i tyre eshte…

Përfaqsimi dhe mbrojtja jo e qytetarit, jo demokracise por vjedhjes se votes, bandave dhe krimit të organizuar.

Miku i Ndragetes dhe pastrimit te parave te pista me betonizim-shkaterrimin e Tiranës, Erjon Veliaj.

Njihet per fjalorin e tij abuziv dhe mashtrue jo vetem te qytetareve shqiptare por dhe te nderkombetareve.

Ndersa dje vete Rama duke abuzuar si zakonisht me pushtetin, foli me gjuhen e nje nje anormali dhe rrugaci politik.

E nderuar Ambasadore:

Vetem nje i sëmurë mendor dhe jo nje burre shteti mundet te flasi me ate gjuhë rrugaçesh.

Kjo sjellje e nje kryeministri harbut, nuk vjen vetem nga ndiesia e ardhjes së reagimit popullor per dergimin e tij per skrap, Apo nga perdorimi i drogerave, pse jo dhe i çrregullimit te sistemit te tij mendor, por kjo sjellje e ka zanafillën me të gjatë.

Edi Rama mori dhe po mban pushtetin,

jo vetem me mashtrimin dhe vjedhjen e votes,

jo vetëm me kanabizimin dhe kriminalizimin e vendit,

jo vetem me lidhjet e tij me bandat dhe grupet e strukturuara kriminale …

Por edhe me ”ndimen” e diplomateve të BE-se, te atyre te akredituar ne shqiperi apo me gjere.

Koleget e trupit diplomatik ne shqiperi, para ardhesit e tu, u frikesuan, u blene, u korruptuan dhe u bastarduan nga Rama, zonja ambasadore.

Ata pa dashur u kethyen nga diplomate ne mbrojtje te demokracise, vertetesie, dhe lirisë…ne disa klloune mbrojtes te keqqeverisjes dhe bemave famoze te Rames dhe mbas tij te bandave te veshura me kostum qeveritar.

Rasti i ambasadores se BE-se Vlahutin, ishte me skandalozi i ndonje diplomati te huaj te akredituar ne shqiperi.

Miqesia e saj me ministrat e lidhur me krimin jo vetem demtoj demokracinë dhe (ministrat) opozitarizimin, por i ndimoj keta te fundit ti fshiheshin per shume kohe drejtesise…

Vllahudin te linte pershtypjen jo me si nje ambasadore, e BE-se, por një si deputetja e Rames e njohur dhe e akuzuar si zonja 5 milioshe e doganave shqiptare.

Edhe premtimet e zotit LU dolen huq.

Peshqit e medhej jo vetem qe nuk rane ne rrjeten e drejtesise, por u ndimuan te pastrohen duke u futur deri ne zyren ovale te Presidentit Obama.

Vete kryeministri Rama abuzoj me ligjet e shtetit Amerikan duke mashtruar si gruaja e Bilalit per nje fotografi me Presidentin Obana.

Fotografi e perdorur politikisht per te mbajtur pushtetin e tij kriminal (kujtojme vjedhja e votes, dhe kanabizimi i shqiperise)

E nderuar Ambasadore

Ambassador, your words are very wise. We in the EU think so too. No duty of a state government is more fundamental than that of upholding the highest standards of ethical conduct among those entrusted with the conduct of public affairs.Rama, Veliaj are, as you know, a criminal.

Ambasador, fjalët tuaja janë shumë të mençura dhe të shenjta !!!

Edhe ne në BE mendojmë kështu. Asnjë detyrë e një qeverie shtetërore nuk është më thelbësore sesa ajo e mbajtjes së standardeve më të larta të sjelljes etike midis atyre që u është besuar kryerja e punëve publike. Rama, Veliaj janë, siç e dini, një kriminel.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s