Kategori
Uncategorized

Shqipërinë e Ramès mund ta duash vetëm me psikologjinë e turistit

Kryeministri i vendit Edi Rama ka folur për rreth 50 minuta me përfaqësues të listës së kandidatëve në Tiranë. Në qendër të platesë, Rama ka gurgulluar leksionet organizative dhe politike të kësaj fushate duke mos kursyer përlavdërime për partinë e tij, veten dhe kandidatët.

Najada është përfaqësues e heronjve tanë

ka thënë Rama ndër të tjera për zonjën Najada Çomo.

Kështu krijimet e veta retorike, zotëria i beson për vlera reale dhe mandej i hedh në tregun politik siç ka bërë gjithë këto vjet.

Teksa plaket vetë, z. Rama rinovon fytyrën e partisë ku i njohur do të mbetet vetëm ai që siç thotë:

E ka mision ta bëjë Shqipërinë të ardhmen e të gjithëve

Rama po kujtohet të kapitalizojë ikjen e shqiptarëve që e provokoi vetë në mesazh zanor e politik që tingëllon mirë, por duke harruar se ndërkohë që e bën këtë, po dëbon edhe bashkëpunëtorët e vet nga partia ku nuk ndryshon stema, flamuri dhe recepsioni bashkë me të.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s