Kategori
Uncategorized

Shqipëria shtëpia e jonë !

1991 eksodi biblik i shqiptarëve !

🇦🇱Shqipëria shtëpia e jonë !

Plot 30 vite nga eksodi biblik i shqiptarëve.

DHE…

🏃🏻‍♂️Fatkeqësisht, sërish, rinia dhe elita shqiptare po ikin…

Po ikin masivisht në emigrim dhe azileve të botës.

Po ikin sepse :

Shqipëria është këthyer nga maskarenjtë pushtetarë në një hekurishte të ndryshkur.

Shqiptarët po ikin nga mos shpresa e jetës.

Shqiptarët po ikin nga pasiguria!

Shqiptarët po ikin nga…

Krimi, varfëria, babëzia, dhe anadollëku politik, që po na mban larg Europës.

💪Bashkohu me ne ✌🏿.

Bashkohu jo vetëm ti votues gri, por edhe ti votues i ndershëm dhe i zhgënjyer socialist.

Më 25 Prill.

Ne bashkë mundemi ta ndryshojmë dhe do e ndryshojmë Shqipërinë tonë, shtëpinë tonë, dhe jetën tonë.

Të tashmen dhe të ardhmen e fëmijëve.

Bastardë qeveritarë dhe pseudopolitikanë.

Ju që për interesat tuaja dhe të krimit të organizuar, ju mamlukë, ju babëzi e vjedhjes së popullit dhe votës, ju që luani çdo ditë me fatet e popullit dhe të kombit.

Vafshi në djall.

🇦🇱Shqipëria është shtëpia e jonë e përbashkët, dhe ne sdo e braktisim atë.

1991 eksodi biblik i shqiptarëve !

🇦🇱Albania is our home!

30 years since the biblical exodus of Albanians.

Today, Albanians are fleeing again.

They are leaving en masse because Albania has been turned by clowns into a rusty scrap metal. .

Albanians are fleeing from the hopelessness of life.

Misgovernance, insecurity, crime, poverty, greed, and political Anatolia, which is keeping us away from Europe.

Join us, not only you gray voters, but also you honest and disappointed socialist voters.

On April 25th. Together we can change our Albania, our home, and our life.

The present and the future of children.

🇦🇱Albania is our home!

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s