Kategori
Uncategorized

“Njerëzit po vdesin si mizat”/ Eksperti i njohur gjerman jep kritika të forta në drejtim të ambasadorit të BE-së, Luigi Soreca

Me anë të një shkrimi në rrjetin social Tëitter, eksperti i ekonomisë pranë CDU-së gjermane, Martin Henze, ka kritkuar me tone të ashpra Ambasadorin e Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca.

Henze është fokusuar tek kriza e pandemisë, e cila nuk po menaxhohet nga qeveria Rama dhe ngre alarmin se njerëzit po vuajnë urinë dhe korrupsionin.

Financimi i Bashkimit Europian nuk po arrin atje ku duhet.

Njerëzit po vdesin si mizat sepse ekzekutivi po dështon, ju po flisni për arkitekturën. Deklarata juaj është e turpshme për ne evropianët”.

Njerëzit po vdesin si mizat sepse ekzekutivi po dështon, ju po flisni për arkitekturën. Deklarata juaj është e turpshme për ne evropianët”.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s