Kategori
Uncategorized

Koha që Rama të shkojë në burg.

25 Prilli nuk eshte vetem dita e largimit perfundimtar të kësaj narko-qeverie nga pushteti, por dhe nisja e rrugës së pa këthyeshme të species më të urryer ndër trojet shqiptare, narko-kryeministrit Rama dhe shpurës së tij kriminale…drejt burgut.

Minjtë që me brejtjen e tyre e kanë gërryer shtetin, jo vetem ne keto 8 vite por edhe më parë, duket se po e ndiejnë tërmetin, levizja dhe dalja e tyre nga vrimat e gjirizeve, dhe galerive ku fshihen dhe majmen me tenderat, lejet e ndertimit dhe abuzimet mbi kurrizin copë copë të ketij populli sle pas as ish kryeministrin socialist i detyruar dhe ardhur enkas nga Austria, për një dalje televizive në emisionin “Opinion”, ku paturpësisht u mundua të lëpinte dhe pastronte këpucët e baltosura nëpër ujrat e zeza të gjirizeve, të ish vartësit të tij Edi Ramës.

Në fakt ish kryeministri u mundua aq shumë, aq sa i merrej fryma duke gënjyer dhe kapërdirë për vete, gjithë urinën me erën e rëndë të amonjakut që kishte hedhur dikur pa masë…ndaj nje Kokë palari, një thonj pa preri, një shitës ikonash të vjedhura nëpër rrugët e Parisit.

Dje paturpësisht po ky ish kryeminister i detyruar vjen nga Vjena dhe filloj të lepijë pa limit, pështymën e hedhur me tonelata ndaj ish vartesit dhe rivalit te tij brënda partisë socialiste.

Çfarë ka ndodhur që ai që dikur akuzonte dhe bështynte kokë pa larin, thonj pa prerin dhe shitsin e ikonave të vjedhura, jo vetëm të lëpijë ato që ka bështyre, por dhe ta lëpijë si ikonë.

▪️Lejë ndërtimi kullash në Tiranë ?

▪️Bërja pjesë në të njëjtin skaljon hajdutësh, abuzuesish dhe trafikantësh?

▪️Apo miqësia e përbashket me masakruesit e popullsisë së kosovës, detyrimi ….i 4 nëntori 1997 nga takimi me Millosheviçin në kurris të Kosovës !?

Apo …

“Shengeni Ballkanik” i Ramës si një ide e vjetër dhe projekt i parealizueshëm, i përgatitur dhe hedhur në tavolinë që në takimin e Kretës mes ish-presidentit serb Sllobodan Milloshevic dhe ish-kryeministrit shqiptar Fatos Nano.

Veç atyre që thamë më lartë, cila është pjesa tjetër që i bashkon më shumë këta të dy?

▪️Nano nje pasardhës i komunisteve dhe bllokmenëve,) edhe ky kur ishte kryeministër ka qënë i dënuar për vjedhjen dhe abuzimin me ndihmat e aksionit nderkombetar “Pelikan”. U arrestua nga drejtësia e atëherëshme dhe u dënua plot 12 vjet nga të cilat bëri vetëm 4 vjet ( arsyeja e daljes nga burgu ishte revolucioni i tre gishtave, hapja e burgjeve dhe rrezimi i sistemit demokratik me dhunë më 1997_ën, nga komunistët, klanet dhe organizatat anti shqiptare dhe ish sigurimi i shtetit.

Valët e tërmetit popullor që po vjen, po i nxjerr minjtë nga galeritë dhe gjirizet ku janë fshehur, ushqyer dhe strehuar prej kohësh në abuzim të padter me interesat kombëtare dhe gjakun e popullit.

3 Postime në Twitter dhe Linkedin,nga këshilltari i z.Merkel…Martin Henze /

Ish-Kryeministri Fatos Nano, një anëtar i partisë në pushtet të Ramës, deklaron …

Ai e lidh të ashtuquajturin Kryeministër shqiptar Rama me ikonat e vjedhura, Paris 1994,

Henze deklaron se…

Rama duket se është një hajdut kriminal.

Dhe…

Tani është koha që Rama jo vetem të lergohet nga pushteti, por ai të shkojë në burg.

Gjithashtu Henze ne nje tjeter postim në Linkedin shkruan se…

▪️Zgjedhjet parlamentare të manipuluara 2017, me pjesëmarrjen e partisë në pushtet Rama,

▪️Heqja e shtetit të së drejtës dhe ndarja e pushteteve 2018,

▪️Mbajtja e zgjedhjeve të paligjshme lokale 2019,

▪️Sulmi ndaj shtypit të lirë shqiptar,

▪️2020, Shqipëria është shtet policor

2021: Ish Kryeministri Fatos Nano, anëtar i partisë në pushtet të Ramës, deklaron …, lidh të ashtuquajturin

Kryeministër shqiptar Rama me ikonat e vjedhura, Paris 1994,

Rama duket të jetë një senator hajdut kriminal.

Tani është koha që Rama të shkojë në burg..

Henze e akuzon Ramën për kontrata kriminale midis organizatës së plehrave nga Verona, organizatës së plehrave nga Tirana: Rama, Veliaj.

ata e kanë themeluar në vitin 2016 së bashku një kompani, paratë e bera / al janë tretur, kështu që tani projekte të reja janë në pritje: hidrocentralet

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s