Kategori
Uncategorized

Henze: Ambasador Soreca,ju duhet të merrni një qëndrim të qartë.

▪️Ky eshtë mesazhi i drejt për drejtë që këshilltari i Merkel, Gjermani Martin Henze i dërgon në twitter ambasadorit Soreca në Tiranë.

▪️Ai i kërkon Sorecës të ndërgjegjësohet, për rolin dhe përgjegjësitë e tij, si dhe të mbajë qëndrim të qartë, dhe të prerë, ndaj autokratëve në pushtet.

▪️Henze i kujton ambasadorit Soreca se në shqipëri nuk funksionon një sistem gjyqësor funksional, ku të kryhen hetime objektive simbas shtetit ligjor, Shqipëria në një shtet kushtetues jo funksional …

▪️Se shqiperia sot drejtohet nga një kryeministër dhe qeveri e korruptuar.

▪️Dhe se me këtë narko-qeveri, vjedhjet dhe korrupsionin e saj, lidhjet me mafien vëndase dhe nderkombëtare, krimin e organizuar, ka sjellë një demokraci jo të qëndrueshme në Shqipëri.

Postimi në Twitter i Henze.

Ambasador:

▪️lëvizje e lirë e mallrave pa një sistem gjyqësor funksional, me një ekzekutiv të korruptuar Rama dhe pa një demokraci të qëndrueshme, si është e mundur?

▪️Ju duhet të merrni një qëndrim të qartë kundër autokratëve, siç bën Presidenti Biden.

Ambassador, a free movement of goods without a functioning judicial system, with a corrupt Rama executive and without a stable democracy, how is that possible?

You should take a clear stand against autocrats, as President Biden does.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s