Kategori
Uncategorized

Mos folë ! Përndryshe mafia “rilindase” në pushtet, të “gremis në Misir”.

Zoterinj politikanë! Të nderuar qytetarë !

E pse duhet të këthehet në punë Iliri kur të ndrrohet pushteti, dhe nuk duhet protestuar që Iliri apo Ilirët të mos trajtohen si kavie dhe largohen nga puna me nje urdher bastardësh dhe me një firmë militantësh burrokratë !?

Veç përkushtimit dhe shpëtimit të jetëve të qytetarëve, çfarë tjeter bëri Iliri ?

Jo !

Shqiperia nuk eshte prone private e askujt politikani apo bastardi të veshur me kostum qeveritari. Ndaj nuk duhet lejuar që kjo narkoqeveri, apo çdo tjetêr qeveri, ta largojë nga puna një mjek (dhe jo vetëm mjekët, por gjithë kuadrin dhe qytetarët e ndershë, që mendojnë ndryshe nga narko pushteti) aq me keq këtyre aktivistëve që kanë vënë interesat dhe jeten e tyre në mbrojtje të të drejtave elementare, dhe jetës së qytetarit.

Illir Allkja është jo vetem mjek, por dhe një denoncues i së keqes që me tenktatulat e saj, ka pushtuar jo vetëm mjekësinë shqiptare por gjithë strukturat shtetërore të vëndit.

Ndaj duhet protestuar për të shkulur nga rrënjët, Çibanin e qelbëzuar narkoqeveritar, jo vetëm pushimi nga puna i mjekeve, por dhe per varfërinë, trafikun, krimin, vjedhjen e votës, abuzimi me pushtetin dhe shitjen e interesave kombëtare.

Mos folë çfarë ndodh…
Përndryshe mafia “rilindase në pushtet, jo vetëm të heq të drejten e profesionit, dhe të largon nga puna, por…edhe të “gremisin në Misir”.

Gjysmës së mjekeve po ja u merr jeten perkushtimi ndaj profesionit, humanizmit dhe pandemia, pjesen tjeter i largon nga puna qen-qeveria.

Por ka dhe më keq.
Bushtra e plagosur në prag ngordhje mbyt dhe këlyshet e vet, jo më administratën dhe punonjsit e pa mbrojtur të shtetit.

Bushtra e narkotrafikut në pushtet me militantët e saj, një si dikur, po vret qytetaret e pa fajshëm ne mes te rruges.

Krye horr-Bushtraku i 5 grave…
Hodhi në plera pjellen e vet, per per vite me radhë. Vetëm e vetëm se si dilte llogaria e ca ditëve të plazhit dhe jo më qytetaret e pa mbrojtur.

Sot bushtrat e pushtetit larguan nga puna mjekun e urgjencës Ilir Allkja, i cili punon atje prej 24 vitesh.

Arsyeja


Si mjek, sherbeu me perkushtmeri dhe shpëtoi jetë njerzish,
nuk u bë lëpirës, nuk heshti, nuk i beri like mashtrimeve te Manastirliut, dhe videove të bushtrakut…
Por punoi me ndershmëri dhe….
Denoncoi keqmenaxhimin e pandemisë nga qen-qeveria…

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s