Kategori
Uncategorized

Berisha: “ne jemi në një shtet terrorist policor”.

“Nga viti 2013 deri më sot, kush është dënuar nga njerëzit me uniformë pse u kanabizua Shqipëria? Kush është dënuar për krimin e shëmtuar elektoral?”

Sipas Berishës, George Floyd shqiptar nuk është Klodian Rasha, por Enea Ftoi.

I riu rom që vdiq nga dhuna e racizmit të te bardheve me uniforme policie ndaj njerzve me ngjyrë në Korçë.

Pavarësisht vdekjes së tij, dhe protestave pa ndalim të familjarëve për drejtësi, prokuroria pushoi akuzat ndaj policëve.

Kacifas per mendimin tim ishte nje kriminel.

Por policia i kishte të gjitha mundesitë te mos e vriste.

Ne vendi ku u asgjesua ai nuk perbente me një rrezik.

Policia kishte mundesi te therriste nënën dhe të afermit e tij për ta detyruar të dorëzohej.

Por jo…policia partiake me urdher kriminal zgjodhi rrugen me te shkurter ate te vrasjes së personit.

“Klodian Rasha nuk është George Floyd.

Enea Ftoi është George Floyd shqiptar. Askush nuk çau kokën për të vetëm pse ishte rom.

Racistët shqiptarë e mbytën në komisariat dhe e nxorën veten të pafajshëm. Në shtetin policor, policia ka pasion vrasjen,” tha Berisha.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s